Odzyskaj mobilność w stawie biodrowym i kolanowym
Terapia Szyną CPM to metoda fizjoterapeutyczna, która wykorzystuje Artromot. To aparat do wykonywania ruchu pasywnego stawów. Wykorzystujemy go w rehabilitacji pacjentów po zabiegach ortopedycznych i chirurgicznych.
Szyna CPM to urządzenie, które wykorzystujemy w Centrum Rehabilitacji do poprawy zakresu ruchu oraz siły w stawach po urazach, schorzeniach lub zabiegach chirurgicznych.
Jest to urządzenie elektromechaniczne, które wykonuje ruchy w określonych kierunkach. Dzięki temu stymuluje stawy i poprawia ich zakres zgięcia, wyprost, siłę i likwiduje ból.
Dzięki szynie CPM pacjent może szybciej wrócić do sprawności po operacji lub urazie stawu biodrowego, lub kolanowego.
Szynę CPM wymyślił Robert Salter w latach 70 XX wieku. Szukał metody leczenia urazów stawów biodrowego i kolanowego, która wykorzystuje ruch pasywny. Jego urządzenie miało na celu ograniczyć sterowanie zabiegiem przez pacjentów, gdyż z różnych względów nie pozwalali oni na wykonywanie bardziej skomplikowanych zakresów zgięć.
Zabieg szyną CPM w Artromocie Active K wspomaga odzyskiwanie mobilności w stawie biodrowym i kolanowym już na wczesnym etapie po operacji lub urazie. Ruch pasyny rozciąga spięte ścięgna i mięśnie. Dzięki temu zwiększa się zakres zgięcia, zakres wyprostu oraz siła w stawie.
Szyna CPM działa w beznadziejnych przypadkach — po operacji stawów, urazach na nartach czy na rowerze oraz u osób ze schorzeniami stawów.
Z szyną CPM oszczędza się czas, bo zamiast czekać, aż uraz lub stan pooperacyjny sam się zaleczy, można już od pierwszych dni po kontuzji i operacji ćwiczyć. Pacjent pozbywa się codziennego bólu i problemów z chodzeniem dużo szybciej.
Wystarczy regularnie stosować szynę CPM. Z tym w Centrum Rehabilitacji nie będzie problemu. Pacjent dostaje od nas terminarz zabiegów oraz przypomnienia o wizycie.
Z zabiegów w Artromocie korzystają sportowcy po zerwaniu więzadeł, uszkodzeniu łękotek i operacjach. To piłkarze, siatkarze, szczypiorniści i kolarze, którzy w Centrum Rehabilitacji przyspieszają z szyną CPM swoją rehabilitację.
Szyna CPM to nawet 10* zakresu zgięcia w ciągu 2 tygodni stosowania zabiegu. Wszystko dzięki pasywnemu ruchowi, który wykonuje Artromot z nogą. Zakres wyprostu i zgięcia sterowany jest w urządzeniu z dokładnością do 1*. Inne zabiegi na stawy biodrowy i kolanowy nie zmuszają mięśni ani ścięgien do ruchu, przez co działają tylko pasywnie.
Zabieg szyną CPM jest jak terapia manualna, tylko sterowana elektronicznie i z dokładnością do 1*.
O skuteczności szyny CPM mówi badanie "Ocena wpływu leczenia na parametry funkcjonalne stawu kolanowego u pacjentów po zabiegu endoprotezoplastyki stawu kolanowego", które przeprowadził zespół T. Ridan, A. Berwiecki, M. Janusz oraz Ł. Dmuchała.
W grupie 40 osób wykonali pomiar przed zabiegiem endoprotezoplastyki oraz po 14 dniach rehabilitacji szyną CPM. Zakres zgięcia wzrósł średnio z 75,9* do 84,9*, a zakres wyprostu z -6,7* do -1,7*.
W Centrum Rehabilitacji korzystamy z szyny CPM Artromot Active K. W bezpieczny i kontrolowany sposób pomaga ona rozciągnąć ścięgna i mięśnie oraz usunąć zwapnienia. Mamy kilkuletnie doświadczenie w stosowaniu jej do pomocy profesjonalnym sportowcom.
Terapia Artromotem polega na stopniowym zwiększaniu zakresu ruchu w stawie.
W trakcie zabiegu pacjent kładzie kończynę na podstawce, a urządzenie przeprowadza staw przez kontrolowany zakres ruchu. Dzięki temu unikamy nadmiernego obciążenia stawu i minimalizujemy ryzyko urazu.
Podczas terapii Artromotem, fizjoterapeuta może dostosować prędkość i zakres ruchu, aby dopasować je do indywidualnych potrzeb pacjenta. W miarę postępu terapii zakres ruchu stawu jest stopniowo zwiększany. Umożliwia to osiągnięcie pełnego zakresu ruchu w stawie.
Terapia Artromotem jest stosowana w przypadku różnych schorzeń stawów, takich jak choroba zwyrodnieniowa stawów, pourazowe uszkodzenia stawów, a także pooperacyjne uszkodzenia stawów.
Terapia ta pozwala szybciej powrócić do pełnej sprawności i aktywności fizycznej, co jest szczególnie ważne dla sportowców i osób aktywnych fizycznie.
ul. Wita Stwosza 1, Głogów
76 835 55 76 504 274 097
pon. - pt. 07:00 - 18:00
Krioterapia czyli po prostu leczenie zimnem.
To nieinwazyjna metoda leczenia wykorzystująca fale uderzeniowe, stosowana w procesie leczenia zmian pourazowych, którym towarzyszą zwłóknienia, bliznowacenia oraz stany zapalne.
Magnetoterapia to popularny zabieg stosowany przy schorzeniach ortopedycznych, reumatologicznych i chorobach wewnętrznych.
Artromot Active-K jest zmotoryzowanym urządzeniem fizjoterapeutycznym, które wykorzystuje unikalne połączenie metod rehabilitacyjnych to pomocy przy urazach stawu kolanowego i biodrowego.
To zabieg polegający na stymulowaniu zmienionych chorobowo tkanek promieniowaniem laserowym niskiej mocy.
To zabieg wykorzystujący drgania mechaniczne, które wywołują w organizmie efekt cieplny oraz zjawisko określane mikromasażem.
Elektroterapia to leczenie prądem stałym lub zmiennym o różnej częstotliwości. Ich celem jest uśmierzenie bólu oraz wspomaganie regeneracji organizmu.
To metoda stosowana w leczeniu różnego rodzaju obrzęków, pochodzenia limfatycznego i żylnego.
Kąpiel wirowa to forma łagodnego masażu wykorzystująca wpływ ciepłej lub zimnej wody oraz jej oddziaływanie mechaniczne, związane z ruchami wirowymi.
To zabieg wykorzystujący strumienie wody o określonym ciśnieniu. Natrysk silnym strumieniem wody z kilkudziesięciu dysz zamontowanych na powierzchni wanny powoduje rozluźnienie tkanek.
Terapia energotonowa to nowoczesna forma elektroterapii. Dzięki działaniu prądu o odpowiedniej częstotliwości wywoływane są procesy naprawcze w komórkach.
Tlenoterapia to naturalny sposób na zwiększenie odporności i regenerację organizmu, profilaktykę zdrowotną.
Światłoterapia wykorzystuje promieniowanie wytwarzane przez specjalne lampy do leczniczego oddziaływania na organizm.