Masaż podwodny z kąpielą perełkową

Podwodny relaks

Masaż podwodny

Masaż podwodny to relaksująca kąpiel w wannie pełnej ciepłej wody i bąbelków delikatnie muskających skórę. Rozluźnia mięśnie i masuje nerwy, dzięki temu łagodzi ból i odpręża.

Co to jest masaż podwodny z kąpielą perełkową?

Masaż podwodny to jedna z metod wodolecznictwa, czyli leczenia przy wykorzystaniu właściwości wody. Tym, czym zadziwia masaż podwodny, jest oddziaływanie na ciało temperaturą, ciśnieniem i składem wody. W przypadku kąpieli perełkowej dodatkowo na organizm wpływają doprowadzane specjalnymi dyszami pęcherzyki powietrza. 

Masaż podwodny wykonujemy w specjalnej wannie. Podgrzewa ona wodę oraz wtłacza powietrze z ciśnieniem 2-4 atmosfer. 

To nowoczesna odmiana masażu leczniczego, który działa jednocześnie na całe ciało. Masuje je mieszanką wody i powietrza. Dzięki temu działa silniej od masażu ręcznego. Z lepszym skutkiem łagodzi ból i odpręża nerwy. Jest jak jacuzzi, ale w wersji ultraintensywnej. 

Sam hydromasaż pochodzi ze starożytnego Egiptu, gdzie powstały łaźnie z gorącą wodą. Ogromną popularność zaczął osiągać od 1956 roku, gdy Ray Jacuzzi stworzył przenośną pompę do masażu wodnego. Stosował ją do leczenia bólu mięśni i stawów. W latach 60 i 70 nastąpił boom na wanny i baseny z dyszami powietrznymi o różnej mocy.

Co daje masaż podwodny z kąpielą perełkową?

  • Seans masażu podwodnego dzięki temperaturze wody rozluźnia mięśnie. Dzięki temu znika ból.
  • Kąpiel perełkowa delikatnie masuje skórę. To pobudza układ nerwowy i ostatecznie daje efekt odprężenia.

Masaż wirowy jest idealny dla osób, które zmagają się z napiętymi, bolącymi mięśniami całego ciała, które są efektem długotrwałego stresu.

To jedyny masaż, który masuje na raz całe ciało. Daje efekt przeciwbólowy i odprężający.

Regularne masaże podwodne koją nerwy i usuwają ból. W Centrum Rehabilitacji dbamy o regularność Twoich wizyt. Dostaniesz od nas terminarz oraz przypomnienia o wizytach.

Dzięki temu szybko przejdziesz od bólu spiętych mięśni w barkach, kartu i plecach do totalnego odprężenia, lekkości ruchu i elastyczności.

Skuteczność masażu podwodnego udowadnia badanie " Skuteczność wybranych zabiegów balneoterapeutycznych w leczeniu pacjentów z chorobą zwyrodnieniową lędźwiowego odcinka kręgosłupa". W tym badaniu jedna z 2 grup została poddana hydromasażowi. Po serii 10 zabiegów ból spadł w 10 punktowej skali VAS o 4,5 punktu. To spadek o 45%.

W Centrum Rehabilitacji masaż podwodny jest popularny wśród osób starszych, które chcą usunąć ból mięśniowy oraz odprężyć się za jednym razem.

Zabieg trwa 15 minut i daje efekt, który odczuwa się przez kilka dni.

Jak przebiega zabieg masażu podwodnego?

Masaż podwodny jak sama nazwa wskazuje, wymaga kąpieli w wannie ze specjalnymi dyszami, które można kierować na konkretne miejsce ciała. 

Kierują one strumień wody z odległości 10-30 cm. 

Dzięki temu jest to zabieg bezbolesny, przyjemny i skuteczny. 

Może w pełni zastąpić, a nawet przewyższyć inne metody masażu.

Jakie są wskazania do zastosowania masażu podwodnego?

  • Reumatyczne zmiany zwyrodnieniowe
  • Stany pourazowe tkanek miękkich
  • Stany po złamaniach
  • Porażenia wiotkie i spastyczne
  • Zmęczenie po intensywnej pracy mięśniowej

ul. Wita Stwosza 1, Głogów

76 835 55 76
504 274 097

pon. - pt. 07:00 - 18:00