POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest06.07.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Dwójka na ostatniej prostej. Co dalej?

14.05.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


W ostatnim czasie na pierwszy plan wysunął się zespół rezerw Chrobrego Głogów, który utrzymuje prowadzenie w 4 Lidze. Najwyższe miejsce obronił nawet w meczu z wiceliderem, pokonując go 4:0. Przyglądamy się więc czwartoligowym rozgrywkom i próbujemy odpowiedzieć na pytanie, co dalej. 

Do końca pozostały cztery kolejki, ale w jednej z nich Chrobry będzie pauzował. Na dziś sytuacja wygląda następująco:
  • 1. Chrobry Głogów 63 punkty
  • 2. AKS Strzegom 58 punktów
  • 3. Apis Jędrzychowice 56 punktów (jeden mecz mniej)

Najgroźniejszymi rywalami wciąż są pokonany w niedzielę AKS i trzeci Apis. Zakładając, że będą wygrywać wszystko do końca, sezon mogą skończyć kolejno z 67 i 68 punktami. Zespół ze Strzegomia rundy wiosennej tak pewnej, jak jesiennej już nie ma i istnieje prawdopodobieństwo, że jeszcze się potknie. Co innego Apis, który w tym roku nie przegrał i jego 68 punktów na sam koniec wydaje się bardzo realne. Poza tym oba zespoły mają korzystniejszy bilans bezpośrednich gier z Chrobrym. W zwycięstwach jest na remis w obu przypadkach, ale pod względem bramkowym lepiej stoją rywale.

Na teraz wychodzi, że pomarańczowo-czarni bez oglądania się na kogokolwiek potrzebują 6 punktów w trzech ostatnich meczach. A zagrają jeszcze z Orkanem Szczedrzykowice (9), Bobrzanami Bolesławiec (12) i Górnikiem Złotoryja (5). Dwa razy na wyjeździe, raz u siebie i - co najistotniejsze - w większości już po pierwszoligowym sezonie z udziałem pierwszej drużyny. Tu trzeba pamiętać o ważnym punkcie regulaminu mającym wpływ na kształt zespołu w końcówce. 
Po zakończeniu rozgrywek klasy wyższej, zawodnik może uczestniczyć w rozgrywkach klasy niższej, o ile w danym sezonie rozgrywkowym wystąpił w więcej niż 50% rozegranych oficjalnych spotkań mistrzowskich w drużynie niższej klasy (przepis ten nie dotyczy zawodników uczestniczących w rozgrywkach młodzieżowych).

Jeśli drugi Chrobry poradzi sobie w końcówce sezonu, przystąpi do dwumeczu barażowego ze zwycięzcą grupy wschodniej 4 Ligi. Najbliżej tego tytułu są rezerwy Śląska Wrocław, które mają siedem punktów przewagi nad Górnikiem Wałbrzych. Na pewno jest w stanie dać radę, bo w ostatnim meczu jedenastkę w większości tworzyli zawodnicy spoza głównej kadry bądź bez debiutu w niej, a dwie bramki zdobył 19-letni Konrad Flis. Jeśli jednak nie...
- To nie będzie nerwowych ruchów - mówi trener Chrobrego II Jakub Wolny. - Nie ma czegoś takiego, że za wszelką cenę coś trzeba. Pierwsze miejsce traktujemy jako nagrodę za wykonaną pracę, a jak to się skończy - dopiero zobaczymy. Jeśli na innym miejscu, nikt nikomu głowy nie urwie i potraktujemy ten sezon jako bardzo dobrą naukę.

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#