POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest20.08.2019
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Przed meczem z Podbeskidziem

16.05.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


W sobotę o 17.30 ostatni mecz sezonu. Przed kończącym rozgrywki występem przybliżamy rywala - Podbeskidzie Bielsko-Biała. 


O KLUBIE

Podbeskidzie przez kilka dobrych lat utrzymywało się w Ekstraklasie, jednak po spadku w 2016 roku, sportowo nie było w stanie od razu wrócić, mimo że w ten szybki powrót celowało. W pierwszym sezonie zespół zajął ósme (z niewielką stratą), a w kolejnym dziewiąte miejsce (już z większą stratą) na zapleczu. Obecnie Górale mają szansę skończyć rozgrywki na najwyższej jak dotąd pozycji. Zajmują piątą, której już nie poprawią, za to w ostatniej kolejce muszą jej bronić. Teraz jednak strata do miejsca dającego awans będzie największa, więc mówi się o dużych zmianach, które po sezonie mogą objąć zespół. 

BILANS SPOTKAŃ

Bilans meczów jest dość wyjątkowy, bo Chrobry jeszcze nigdy nie wygrał z Podbeskidziem. Siedem spotkań zakończyło się wygraną rywali, a dwa remisem. W rundzie jesiennej Podbeskidzie podreperowało zwłaszcza bilans bramkowy, bo wygrywając z Chrobrym 3:0, z obustronnych starć wychodzi z wynikiem 16:4. 
 

FORMA

Już po rundzie jesiennej Podbeskidzie było piąte, choć jeszcze wtedy z większymi szansami na awans. Do drugiego ŁKS-u traciło sześć punktów podczas gdy teraz większą stratę ma do czwartej w tabeli Sandecji Nowy Sącz. Te szanse pogrzebało wejście w rundę wiosenną z dwoma porażkami i dopiero później było bardziej stabilnie. Mimo wszystko trochę w kratkę. Obecna seria trzech gier bez porażki (dwa remisy i wygrana) jest najdłuższą w tym roku. 

O KADRZE

Podbeskidzie ma najlepszego strzelca ligi. Jest nim Valerijs Sabala z 12 bramkami na koncie. 1/3 tego dorobku wyniósł z jesieni, tej rundy pod względem strzeleckim już tak udanej nie ma i w ostatnich dwóch meczach wchodził z ławki. Nawet jednak pełniąc rolę zmiennika, zdobył gola w zremisowanym 2:2 meczu z Chojniczanką Chojnice. Osiem goli ma Łukasz Sierpina, ale w minionych tygodniach nie grał z powodu kontuzji. Ostatnio nie grają też doświadczeni obrońcy Paweł Oleksy czy Filip Modelski. W kadrze Górali jest jednak więcej piłkarzy z obyciem, bo w pomocy i Adrian Rakowski, i Przemysław Mystkowski. 
Dużej grupie kończą się kontrakty i mówi się o zmianach. Na obecnym etapie nie ukrywa się też celów, bo choć nie ma i nie będzie awansu, może być wysokie miejsce w klasyfikacji Pro Junior System, co przełoży się na większe pieniądze dla klubu. W ostatnim spotkaniu zagrało więc czterech robiących punkty młodzieżowców, podobnie było w poprzednich. 

KLUBOWE POWIĄZANIA

W Bielsku-Białej jest Paweł Oleksy, który w rundzie jesiennej 2010/11 był wypożyczony do Chrobrego z Zagłębia Lubin i z wypożyczonej wtedy kilkuosobowej grupy prezentował się najlepiej. W tym sezonie zagrał w 21 meczach, ale po raz ostatni 18 kwietnia.
Jeden piłkarz w przeszłości będący po drugiej stronie jest też w Chrobrym. To Mikołaj Lebedyński obecny w Podbeskidziu wiosną 2013/14 (5 meczów w Ekstraklasie). 

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#