POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest18.11.2019
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Czwarty sparing, druga wygrana

10.07.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


W czwartym meczu sparingowym drugie zwycięstwo. Wygraną zapewnił w 18 minucie Przemysław Stolc, który wykorzystał rzut karny pokonując w ten sposób Sławomira Janickiego. 

Chrobry cały czas starał się budować akcje od własnej bramki i choć rywale stawiali solidny opór, dla głogowian to i tak był sparing z największą liczbą okazji. Na początku było jednak groźnie, bo przed swoimi szansami stawali goście. Najbardziej niebezpiecznie zrobiło się wtedy, gdy z bliska główkował Michał Steinke i świetną interwencją popisał się Mateusz Abramowicz.
Później z przodu do głosu dochodzili już tylko pomarańczowo-czarni. Swoją sytuację miał Marcel Ziemann, któremu z lewej strony dogrywał Jarosław Ratajczak. Piłkę po strzale zza pola karnego obronił jednak golkiper Mieszka. Z kilkunastu metrów przymierzał też Szymon Drewniak po podaniu Dominika Piły, lecz w tym przypadku nieznacznie chybił. 
Jedyny gol padł w 18 minucie. W polu karnym faulowano Mikołaja Lebedyńskiego. Jedenastkę wykorzystał Przemysław Stolc. 

Jeszcze więcej okazji Chrobry wypracował po przerwie. Sam Damian Kowalczyk nie wykorzystał trzech bardzo dobrych. Próbował też otwierać drogę do bramki dobrym ostatnim podaniem, jak wtedy, gdy obsługiwał nim Gerarda Artigasa, po czym uderzającego z woleja Hiszpana zastopował Sławomir Janicki. Gdyby dopisało więcej szczęścia i futbolówka nie została zablokowana przypadkowo niemal na linii bramkowej, mógł trafić też Paul Filipowicz. 
Pomarańczowo-czarni mieli więc z czego strzelać, w drugiej połowie posiadali wyraźną kontrolę nad spotkaniem, ale najprościej mówiąc zabrakło tej skuteczności.

Z powod urazów w Chrobrym nie zagrali Mateusz Machaj i Michał Ilków-Gołąb. Pełne 90 minut rozegrał za to zbierający dobre opinie Adam Antochów. W składzie rywali, poza Janickim, od początku grał też Damian Sędziak. 

Do końca przygotowań Chrobry rozegra jeszcze dwa sparingi. Oba w przyszłym tygodniu. We wtorek 16 lipca o godz. 17.00 w Warszawie mecz z Hapoelem Tel Awiw, a w piątek 19 lipca o godz. 18.00 w Opalenicy z Kotwicą Kołobrzeg. 

Tagi

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#