POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest01.06.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Trenerzy o liczbach w piłce

10.10.2019 Autor: AM / ŁJ Źródło: własne


Chrobry Głogów po raz kolejny włączył się w Dolnośląski Festiwal Nauki. Głogowska edycja projektu trwa w dniach 8-10 października i właśnie ostatniego dnia ze swoją częścią wystąpił klub. Trenerzy pierwszej drużyny Ivan Djurdjević i Maciej Stachowiak zaprezentowali młodzieży wykład na temat liczb w piłce nożnej i ogólnie w sporcie, bo tegoroczna edycja DFN odbywa się pod hasłem „Między duchem a materią pośredniczy matematyka”.

Wykład został przeprowadzony w Szkole Mistrzostwa Sportowego Chrobry dla trzech zgłoszonych klas. Trener asystent w pierwszym zespole Maciej Stachowiak wspominał o tym, że liczby w piłce mogą być istotne, warto umiejętnie się nimi posługiwać, ale nie one dominują i nie one decydują.
- W Ekstraklasie są piłkarze, którzy mają prywatne konta w serwisie Instat i przed meczami sprawdzają, przykładowo, rywala, naprzeciwko którego będą na boisku. Przeglądają wynikające z jego gry statystyki, które mogą podpowiedzieć preferowaną przez niego nogę, sposób poruszania się po murawie. Trzeba jednak pamiętać, że mając do wyboru podanie do partnera z trzema rywalami obok niego, a podanie do partnera bez przeciwnika, i wybierając ten pierwszy wariant, zostanie to odczytane jako jedno celne podanie, ale czy to rzeczywiście właściwy wybór? Piłka to przede wszystkim emocje i jest po tej stronie dyscyplin, w których o wyniku decyduje najmniejsza liczba czynników zależnych od nas samych - mówił M. Stachowiak. 

Na koniec uczestnicy zostali poproszeni o wykonanie analitycznego, liczbowego zadania związanego z Chrobrym. Mogą na przykład zanalizować fragment meczu drużyny młodzieżowej Chrobrego, w której sami występują, lub mecz pierwszego zespołu, rozkładając go na czynniki pierwsze. Jeśli zdecydują się na wykonanie tego zadania, zostaną nagrodzeni przez klub. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Oferta sponsora


Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#