Dzisiaj jest22.10.2019

Polska z Benedyczakiem pokonuje Niemców

10.10.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne

Reprezentacja Polski U-20 z Adrianem Benedyczakiem w składzie pokonała Niemcy 4:3. Napastnik Chrobrego Głogów wszedł na boisko w drugiej połowie przy stanie remisowym i asystował przy rozstrzygającej losy bramce, już w 90 minucie.

Trener kadry Jacek Magiera postawił na Adriana Benedyczaka dokładnie w 62 minucie. Zawodnik Chrobrego zastąpił wtedy Adriana Stanilewicza, a w tym momencie Polacy remisowali z Niemcami 3:3. Dobrze zaczęli, od bramki w pierwszej minucie, ale jeszcze w pierwszej części to rywale prowadzili 3:1. Biało-Czerwoni na początku drugiej odsłony doprowadzili do wyrównania, decydujący cios zadając już w 90 minucie. Wynik spotkania ustalił wtedy Łukasz Poręba, któremu asystował Benedyczak.

Rozegrane w Norderstedt spotkanie odbyło się w ramach Turnieju Ośmiu Narodów. Polska po tej wygranej w ośmiozespołowej grupie zajmuje piąte miejsce. W trzech meczach zgromadziła trzy punkty, więc zwycięstwo z faworyzowanymi, celującymi w komplet punktów Niemcami była ich pierwszym. Szansa na kolejne w poniedziałek 14 października, kiedy to Polacy o godz. 17.00 w Kaliszu podejmą Holandię.

Niemcy - Polska 4:3 (3:2)
0:1 Tomasz Makowski 1
1:1 Manuel Wintzheimer 7
2:1 Manuel Wintzheimer 20
3:1 John Yeboah 36
3:2 Marcel Zylla 41
3:3 Dawid Kurminowski 47
3:4 Łukasz Poręba 90.

Polska: Paweł Sokół - Jakub Kiwior, Mateusz Bondarenko, Serafin Szota - Michał Skóraś (62 Jakub Bednarczyk), Adrian Stanilewicz (62 Adrian Benedyczak), Bartosz Slisz, Tomasz Makowski, Tymoteusz Puchacz - Marcel Zylla, Dawid Kurminowski (62 Łukasz Poręba).