Dzisiaj jest22.09.2019

Wynik, który bardzo krzywdzi

19.05.2018 Autor: ŁJ Źródło: własne

Trwa gorsza seria Chrobrego. W Chojnicach pogrążył go jego były zawodnik Damian Piotrowski. Mimo dobrej i walecznej postawy głogowian zdobył dwa bramki, a Chojniczanka ogółem wygrała 3:0, co jednak nie do końca oddaje rywalizację na boisku.

Lepiej mógł zacząć Chrobry, bo Michał Borecki po dłuższym rajdzie i strzale zza pola karnego posłał piłkę tuż obok słupka, ale więcej szczęścia dopisało rywalom. Piszemy „szczęścia”, bo po prostu wykorzystali błąd głogowian i ich stratę futbolówki na własnej połowie. Tę odegrano do Damiana Piotrowskiego, który po ruszeniu naprzód pokonał Sławomira Janickiego. Było to pierwsze trafienie byłego piłkarza Chrobrego w nowych barwach, ale swojej radości nie manifestował przesadnie.
Pomarańczowo-czarni nie spuścili głów i z czasem już mocno było widać, że zależy im na wyrównaniu. Zwłaszcza w końcowej fazie pierwszej części przeważali wyraźnie, tyle że podjęte środki nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. W 27 minucie głową po rzucie rożnym celnie uderzał Michał Michalec, jednak Radosław Janukiewicz był na posterunku. Kolejne próby to strzały głównie z dystansu w wykonaniu Karola Danielaka czy Łukasza Szczepaniaka, ale i one nie dały tej szukanej odpowiedzi na gola Piotrowskiego.

W drugiej połowie Chrobry kontynuował dobry okres i wydawało się, że prędzej czy później coś wpadnie. Rywale jednak, mimo większej aktywności Chrobrego, potrafili stworzyć większe zagrożenie. W 59 minucie było niebezpiecznie w polu karnym, ale w porę Piotrowskiego przyblokował Michał Michalec. Wyszło za drugim razem. W 69 minucie po rzucie wolnym i interwencji Janickiego zrobiło się spore zamieszanie, w którym najlepiej odnalazł się strzelający jako drugi Jakub Bąk.
Piłkarze Chrobrego jeszcze starali się powalczyć, ale wiadomo, że wobec dwubramkowej straty te chęci zawsze w jakiś sposób opadają. Za to miejscowi na spokoju zdobyli trzeciego gola. Po raz kolejny zrobił to mijający Janickiego i uderzający już na pustą bramkę „Świrek”. Wobec tak wyglądającego spotkania zawodnicy Chrobrego mogą żałować takiego końcowego rezultatu. Przewaga w posiadaniu piłki i spora aktywność z przodu nie zawsze jednak zdają egzamin.

Meczem z Chojniczanką Chrobry zakończył najtrudniejszy dla siebie okres gier z czołówką tabeli. Do końca pozostały dwa spotkania i w obu pomarańczowo-czarni za rywali będą mieć tych, którzy w tabeli są niżej i w tym trzeba szukać szansy na przełamanie. Pierwsze z tych dwóch w niedzielę 27 maja o godz. 12.45 w Bytowie z Drutex-Bytovią.