POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest05.06.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Stabilnie w województwie, teraz coś więcej

10.06.2018 Autor: ŁJ Źródło: własne


Sumujemy końcowe rezultaty Chrobrego Głogów na poziomie juniorskim. Miejsca pierwsze i drugie w ligach wojewódzkich potwierdzają bardziej ugruntowaną tu pozycję. Dalszy optymizm może budzić przebijanie się bądź przynajmniej mocna próba przebijania się jeszcze wyżej. Przed rokiem Chrobry po raz pierwszy awansował do CLJ U-19, a już za kilkanaście dni spróbuje dostać się do CLJ U-17. 


Centralna Liga Juniorów - 11 miejsce - Chrobry U-19
Był to pierwszy dla klubu sezon spędzony w młodzieżowej lidze rozmiarami wykraczającymi poza województwo i drużyna trenera Pawła Rząsy podołała zadaniu. Miała jednak pecha, że trafiła na sezon, po którym następuje reorganizacja. Gdyby jedenaste miejsce zajęła rok wcześniej, miałaby pewne i spokojne z uwagi na zdobycz punktową utrzymanie. Teraz jednak tego utrzymania nie dała nawet siódma lokata.
Pozostaje cieszyć się z tego, że wiosną Chrobry był jednym z najlepszych sześciu w lidze (7 - 4 - 2), a w przeciągu całego sezonu potrafił zabierać punkty tym, którzy w tej najlepszej szóstce kończyli: Pogoni Szczecin. Lechowi Poznań czy Zagłębiu Lubin. Jak na debiut, ta drużyna zrobiła i tak więcej, niż wielu początkowo myślało. Tym bardziej, że dobre osiągi wpłynęły też na debiut Kacpra Pietrzczyka w pierwszej drużynie oraz w reprezentacji Polski U-18, na której konsultacje otrzymał powołanie. 

Dolnośląska Liga Juniorów - 2 miejsce - Chrobry U-18
Chrobry trenera Grzegorza Nowaka do samego końca liczył się w walce o zwycięstwo w województwie. W ostatniej kolejce zrobił swoje i pokonał Ślęzę Wrocław, ale wygrał też WKS Śląsk Wrocław i to on triumfuje. Pomarańczowo-czarni mieli najmniejszą ilość porażek (dwie), jednak całkiem sporo, bo sześć spotkań zremisowali. 
Trzeba dodać, że udział w tej edycji DLJ zakładał wystawianie do gry zawodników z rocznika 1999. Chrobry bazował na tych o rok młodszych. 

Okręgowa Liga Juniorów - 1 miejsce - Chrobry U-18 II
W ostatniej kolejce Chrobry (trener Jakub Wolny) rozgromił Arkon Przemków aż 21:0 i mniej więcej tak wygląda to w tabeli. Piętnaście zwycięstw, dwa remisy, jedna porażka i 154:21 w bramkach. Taki bilans musiał dać końcowe zwycięstwo. 

I Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych - 1 miejsce - Chrobry U-17
Drużyna z tego rocznika jeszcze żyje pierwszym sukcesem. Trenerzy Andrzej Kwaśnik oraz Krzysztof Kaliciak poprowadzili ją nie tyle do grupowego zwycięstwa, co do udziału w barażach o Centralną Ligę Juniorów U-17. Już jesienią było dobrze, a trzecia pozycja spowodowała awans do węższej i najlepszej I Wojewódzkiej Ligi JM. Głogowianie długo bronili dobrego drugiego miejsca (które też ten awans dawało) i ostatecznie obronili je z nawiązką w ostatniej kolejce, pokonując na wyjeździe najgroźniejszego rywala - WKS Śląsk Wrocław 2:0. 
- Pierwsza część planu wykonana, czas na baraże - mówią szkoleniowcy, bo tym przedłużono emocje. Za dwa tygodnie dwumecz barażowy z Piastem Gliwice o CLJ. Jest więc szansa, że Chrobry pozostanie na poziomie centralnej ligi w młodszej kategorii. 

Okręgowa Liga Juniorów Młodszych - 6 miejsce - Chrobry U-16
Szesnaście punktów w dziesięciu meczach dały na koniec szóste miejsce. Chrobry U-16 prowadzony przez trenerów Przemysława Skarpińskiego i Ireneusza Przybylskiego bazował na roczniku 2002 z jeszcze młodszymi wyjątkami (w lidze mogły grać roczniki 2001 i młodsze).

Tagi

juniorzy   

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#