POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest05.04.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Wasiluk w Chrobrym. 2-letni kontrakt obrońcy

16.06.2018 Autor: ŁJ Źródło: własne


31-letni Marek Wasiluk podpisał dwuletni kontrakt z Chrobrym Głogów. Wicemistrz Polski z Jagiellonią Białystok z ubiegłego sezonu zasili zespół na środku obrony i w czwartek po raz pierwszy zostanie zaprezentowany w Głogowie, już w pomarańczowo-czarnych barwach. W swojej karierze zgromadził pięć krajowych medali za zespołowe miejsce na podium, w tym jeden złoty. Rywalizując często w topowych w kraju klubach zagrał dużo ponad sto razy w Ekstraklasie i pod tym względem w Chrobrym będzie piłkarzem z najbogatszym CV. 

Marek Wasiluk pochodzi z Białegostoku i przez wiele lat przebywał właśnie tam. Największy sukces osiągnął jednak w Śląsku Wrocław, w sezonie 2011/12 sięgając z tym klubem po mistrzostwo kraju. Wtedy w barwach WKS-u rozegrał trzynaście ligowych meczów, w których zdobył dwie bramki, choć cenne muszą być dla niego również cztery występy w Lidze Europy.

Ostatnie lata spędził w "swojej" Jagiellonii. Po raz drugi od momentu rozstania (po sezonie 2007/08) wszedł do niej w połowie 2014 roku. W pierwszym sezonie rozegrał dwadzieścia spotkań w Ekstraklasie, później już mniej, kolejno dziesięć, sześć i w ostatnim trzy. Złożyły się na to dwie poważne kontuzje, z których jednak wyszedł - po tej drugiej oficjalnie powrócił na boisko w grudniu 2017 roku. Po kilku miesiącach, w maju 2018, po raz ostatni wystąpił w najwyższej lidze i tym pożegnał się z drużyną Ireneusza Mamrota. Ostatni okres zawodowo pewnie nie był dla niego łatwy, ale już nikt mu nie zabierze pięciu zespołowych sukcesów, złotego, dwóch srebrnych i dwóch brązowych medali, oraz łącznie 140 meczów w Ekstraklasie (sześć bramek). Z tak dużym bagażem doświadczeń wzmacnia linię obrony Chrobrego, którą na rzecz Chojniczanki Chojnice opuścił Seweryn Michalski. 

Marek Wasiluk jest pierwszym nowym zawodnikiem Chrobrego, który buduje swoją kadrę na kolejny w Nice 1 Lidze sezon. Wcześniej, poza Michalskim, opuścili ją Karol Danielak (Arka Gdynia), Ariel Wawszczyk i Łukasz Szczepaniak. Treningi w innym klubie, w Jagiellonii, rozpoczął Mateusz Machaj i jest blisko przejścia do ekipy wicemistrza Polski. Starszy z braci Machajów po raz drugi w swojej karierze ma szansę wejść do Ekstraklasy (wcześniej na tym poziomie rywalizował z Lechią Gdańsk i Śląskiem Wrocław). Trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot był obecny w Głogowie podczas meczu Chrobrego ze Stomilem Olsztyn i po tym spotkaniu formalnie potwierdzono zainteresowanie Machajem. W innym klubie Ekstraklasy, Arce Gdynia, są też piłkarze przez ostatni sezon bądź jego część będący w Chrobrym na zasadzie wypożyczenia. Choć główna grupa drużyny prowadzonej od czerwca przez Zbigniewa Smółkę do zajęć jeszcze nie wróciła, w tym tygodniu treningi z Arką wznowili Jakub Bach i Szymon Nowicki, lada dzień zrobi to także Przemysław Stolc. Decyzje o tym, co dalej z całą trójką dopiero zapadną.Imię i nazwisko: Marek Wasiluk
Data i miejsce urodzenia: 03.06.1987, Białystok
Pozycja: środkowy obrońca / lewy obrońca
Kariera:
Do 2007/08 - Jagiellonia Białystok
2008/09 - Cracovia Kraków
2009/10 - Cracovia Kraków
2010/11 - Cracovia Kraków
2011/12 - Śląsk Wrocław
2012/13 - Śląsk Wrocław
2013/14 (j) - Śląsk Wrocław
2013/14 (j) - Cracovia Kraków
2013/14 (w) - Widzew Łódź
2014/15 - Jagiellonia Białystok
2015/16 - Jagiellonia Białystok
2016/17 - Jagiellonia Białystok
2017/18 - Jagiellonia Białystok
Sukcesy:
Mistrzostwo Polski 2011/12 (Śląsk Wrocław)
Wicemistrzostwo Polski 2016/17, 2017/18 (Jagiellonia Białystok)
Ekstraklasa: 140 / 6
 
 
 
fot. jagiellonia.pl 

Tagi

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#