POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest27.11.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Rezerwy z trenerem Jakubem Wolnym

17.07.2018 Autor: ŁJ Źródło: własne


W poniedziałek drugi zespół Chrobrego Głogów rozpoczął przygotowania do nowego sezonu w 4 Lidze. W drużynie zaszło kilka organizacyjnych zmian. Najważniejszą jest ta na stanowisku trenera, którym został Jakub Wolny. - To nowy projekt klubu z zespołem mającym funkcjonować odrębnie, profesjonalnie, którego zdecydowałem się być częścią - mówi. 

Przez ostatnich kilka lat zespołem kierował Jarosław Helwig, który w 2015 roku zapisał się wprowadzeniem go na czwartoligowy poziom. Teraz swoją misję rozpocznie Jakub Wolny. Z przerwami w klubie jest od wielu lat, będąc w grupach młodzieżowych, następnie w roli asystenta trenera Ireneusza Mamrota w trzeciej i drugiej lidze, a ostatnio ponownie w młodzieży. Teraz właściwie też z tą młodzieżą będzie współpracować, bo na niej od początku przygotowań opierają się rezerwy. Pomarańczowo-czarni rozpoczęli w składzie z częścią zawodników w ubiegłym sezonie grających w Centralnej Lidze Juniorów i tymi nieco starszymi, jak ostatnio wypożyczony do KS-u Polkowice 20-letni Wiktor Kobiela czy również 20-letni Mateusz Dobrakowski. 
 
- Chrobry jest moim klubem, to po pierwsze. Poza tym sam projekt jest dobry i chce się w nim uczestniczyć - mówi trener Jakub Wolny o argumentach, które skierowały go w stronę rezerw. - To projekt z zespołem mającym funkcjonować odrębnie, profesjonalnie. Wiadomo, że to musi być skorelowane z pierwszą drużyną, juniorami, ale będzie to osobna grupa ćwiczebna. Najzdolniejsi pozostają, wyróżniający się z roczników 2000 czy 2001 dochodzą. Głównym priorytetem jest ogrywanie, aby to mogło pomóc zaistnieć niektórym przy pierwszym zespole. Jeśli to dobrze pójdzie, to nie będziemy walczyć o utrzymanie, bo cele są troszkę wyższe. Współpraca z trenerami pierwszego zespołu układa się bardzo dobrze. Przeprowadziliśmy sporo rozmów piłkarskich, na temat funkcjonowania pierwszego składu, drugiego i tego wspólnego, więc jestem dobrej myśli.  

4 Liga ruszy w weekend 11/12 sierpnia, a drugi Chrobry rozpocznie od wyjazdowego meczu z Victorią Ruszów. Zanim do niego dojdzie, zespół rozegra trzy sparingi. Najbliższy w sobotę 21 lipca o godz. 11.00 z Orłem Prusice w Głogowie. Tydzień później, w sobotę 28 lipca, wyjazd do Wołowa na spotkanie z miejscowym MKP, a po kolejnym tygodniu (4 sierpnia) jeszcze jeden test z kolejnym zespołem z zewnątrz bądź z przebywającymi wtedy na obozie w Buczu juniorami ChG.

Jarosławowi Helwigowi należy podziękować za pięć sezonów w zespole rezerw, dwa w klasie okręgowej zakończone awansem i trzy już w 4 Lidze, kolejno z miejscami 7, 7 oraz 3. Kolejny etap rozpoczął właśnie Jakub Wolny, któremu z kolei trzeba życzyć powodzenia w dalszym rozwoju drużyny. 


Skład 4 Ligi na sezon 2018/19:
AKS Strzegom 
Apis Jędrzychowice
BKS Bobrzanie Bolesławiec
Chrobry II Głogów
Górnik Złotoryja
Karkonosze Jelenia Góra
Odra Ścinawa
Olimpia Kowary
Orkan Szczedrzykowice
Orla Wąsosz
Prochowiczanka Prochowice
Sparta Grębocice
Sparta Rudna
Stal Chocianów
Włókniarz Mirsk
Victoria Ruszów
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tagi

chrobry2    jakub wolny    jaroslaw helwig    rezerwy   

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#