POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest05.06.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Start ma znaczenie. Przeszłość potwierdza

17.07.2018 Autor: ŁJ Źródło: własne


Przypomnieliśmy sobie, jak wyglądały ligowe inauguracje Chrobrego Głogów w ostatnich latach. Na pewno jest trochę do poprawy w kontekście piątkowego meczu z ŁKS-em Łódź, bo biorąc pod uwagę ostatnich siedem sezonów, czyli wszystkie na szczeblu centralnym, udało się wygrać tylko dwa razy. Co ciekawe, w obu przypadkach zapowiadało to najlepsze w tym okresie sezony. 

- ŁKS postawi trudne warunki, ale początek jest bardzo ważny,  dlatego musimy dobrze wystartować i pokusić się o trzy punkty - powiedział trener Chrobrego Grzegorz Niciński. Ten start najczęściej jest od czegoś zależny. W 2016 roku było 0:3 ze Stomilem Olsztyn, bo zespół do ligi przystąpił po kadrowej i wymuszonej rewolucji, w związku z tym potrzebując czasu. Z kolei w 2014 roku było 0:6 z Termalicą Nieciecza, gdyż drużyna mierząca się z przyszłym przedstawicielem Ekstraklasy płaciła tak zwane frycowe wynikające ze statusu beniaminka, pierwszego wejścia na zaplecze po kilkunastu latach posuchy. Bez względu na genezę osiąganych na inaugurację wyników, w przypadku Chrobrego rzeczywiście widać, że ten początek jest bardzo ważny i na coś późniejszego w jakiś sposób może rzutować. Spójrzmy dokładniej.

Udało się wygrać wspomniane dwa razy. Sezon 2013/14 drużyna zaczęła od wygranej w Bytomiu 2:0, a kończyła awansem do 1 Ligi. Wtedy, w trakcie spotkania z Polonią, oglądaliśmy takie obrazki:
 
 

... i było widać, jak dużo takie zwycięstwo daje. A dało pewności, napędziło, bo piłkarze Chrobrego na długo złapali serię, całe trzy punkty tracąc dopiero w... październiku. 

Dwa lata później pomarańczowo-czarni, również na wyjeździe i również bramkowo identycznie, zwyciężyli z MKS-em Kluczbork. Komplet punktów - więcej pewności - lepsza seria (pierwsza porażka w czwartej kolejce, następna dopiero w ósmej) - finalnie pozostające historycznym szóste miejsce. 

Porażki natomiast każdorazowo zapowiadały konieczność walki o utrzymanie, które ostatecznie udawało się osiągnąć na różnych etapach rundy wiosennej. Remisy? Solidarnie spokojne utrzymanie z przejawami błysku, mniej więcej coś po środku. Tak było w sezonie 2011/12 (1:1 z Miedzią Legnica) z końcowym ósmym miejscem, lecz po drodze sensacyjnym czubem tabeli po jesieni. I tak było w ostatniej edycji (1:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała) - spokojny byt i choć jeszcze w kwietniu medialny szum wokół szansy na coś więcej, na finiszu 10 pozycja. 

To wszystko to pewnie jakieś uogólnienie i trochę przypadku, ale dobry start tak po prostu to zawsze większy komfort niemal w każdej sytuacji, nie tylko w sporcie. Akurat Chrobremu zdecydowanie się on przyda, bo zespół na ligowe zwycięstwo czeka już bardzo długo, od kwietnia, i trzeba zrzucić ten balast. Najlepiej w pierwszej nadarzającej się okazji, tym bardziej że za chwilę rywalizacja z faworyzowanym GKS-em Tychy, a później ze spadkowiczem z Ekstraklasy - Sandecją Nowy Sącz.


Sezon 2017/18
Chrobry Głogów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1

Sezon 2016/17
Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 0:3

Sezon 2015/16
MKS Kluczbork - Chrobry Głogów 0:2

Sezon 2014/15
Chrobry Głogów - Termalica Nieciecza 0:6

Sezon 2013/14
Polonia Bytom - Chrobry Głogów 0:2

Sezon 2012/13
Chrobry Głogów - Raków Częstochowa 0:2

Sezon 2011/12
Chrobry Głogów - Miedź Legnica 1:1Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#