POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest07.07.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

NDZ. 19.00: CHROBRY - CHOJNICZANKA

26.08.2018 Autor: ŁJ Źródło: własne


Dzień meczowy! O godz. 19.00 rozpocznie się spotkanie Fortuny 1 Liga z Chojniczanką Chojnice. Chrobry Głogów już wcześniej przerwał dobry start Wigrom Suwałki (w 4 kolejce pokonał je jako pierwszy), teraz trzeba spróbować zatrzymać rozpędzającą się Chojniczankę, z którą jak na razie nie wygrał jeszcze nikt.

Kiedy Chrobry po raz ostatni rywalizował z Chojniczanką, a miało to miejsce w maju tego roku, największym sukcesem rywala było piąte miejsce na zapleczu. Teraz jest nim trzecie. "Chojna" w ostatnich dwóch sezonach zimowała na pozycji lidera i notowała progres, raz po razie poprawiając swoją najwyższą pozycję w historii. W Chojnicach oczekiwano jednak czegoś więcej, bo liderowanie po jesieni rozbudzało apetyty, i choć za każdym razem nie wychodziło, motywacja raczej wcale tam nie opadła. Po sezonie przebudowano skład i postawiono tym razem na sporo doświadczenia (drużyna ma największą, lub przynajmniej jedną z największych, średnią wieku w lidze), włącznie z obytym w trenerskim fachu i bardzo charyzmatycznym Przemysławem Cecherzem. Przeobrażona kadra z Trochimem, Surdykowskim, Foszmańczykiem czy Deleu na papierze prezentuje się dobrze, poza papierem zresztą też. Na razie przynosi to efekty, a są nimi zero porażek i 11 zdobytych goli, co powoduje, że na stadionie dojdzie teraz to pojedynku najlepszej ligowej defensywy (tylko trzy stracone gole Chrobrego) z najlepszą ofensywą. 

To wszystko przekłada się na sporą pewność w szeregach rywali, a słowa cytowanego przez oficjalną stronę Chojniczanki Tomasza Mikołajczaka mówią tu wiele.
- Patrząc jednak na nasze poprzednie mecze w Głogowie, to myślę, że jest to teren, który nam sprzyja i twierdzę, że wywieziemy stamtąd trzy punkty.

Faktem jest, że Chrobry nie ma dobrego bilansu z Chojniczanką, bo na 12 spotkań wygrał tylko raz, i to nie u siebie, tylko w Chojnicach. Tamto zwycięstwo, z listopada 2011, pamięta pewnie Kamil Sylwestrzak, wtedy grający w pomarańczowo-czarnych barwach, teraz będący po drugiej stronie. To jednak sucha statystyka i miejmy nadzieję, że głód domowych zwycięstw i duża chęć definitywnego odbicia się od tego gorszego okresu będą tu wiodące. 

Na boisku w barwach Chojniczanki możemy zobaczyć nie jednego, a aż trzech byłych piłkarzy Chrobrego, Nie tylko Kamila Sylwestrzaka, ale też Damiana Piotrowskiego oraz Seweryna Michalskiego. Dwaj ostatni zdobyli po golu w ostatniej kolejce, a jeśli któryś z nich wystąpi, trzeba będzie uważać. Coś w tym jest, że chyba każdy zawodnik szczególnie chce się pokazać na terenie klubu, w którym grał w przeszłości i mieliśmy tego przykład w rundzie wiosennej. Damian Piotrowski 100 procent swoich bramek (dwie) zdobył w pojedynku z... Chrobrym. 
 
Wszystkich kibiców zapraszamy na stadion. Bilety w kasach stadionowych bezpośrednio przed meczem są w cenach 10 / 20 zł. Tańsze (8 / 15 / 17 / 30 zł) w ramach przedsprzedaży można otrzymać jeszcze dziś w godz. 10.00-15.00 w kasach Zespołu Basenów Odkrytych.

 
 
 

O KLUBIE

Pełna nazwa: Miejski Klub Sportowy Chojniczanka 1930 Chojnice
Rok powstania: 1930
Adres: Mickiewicza 12, 89-600 Chojnice
Internet: www.mkschojniczanka.pl (oficj.)
Barwy: żółto-biało-czerwone
Sukcesy: 
- 3. miejsce w I lidze - 2017/18
- awans do 1/4 Pucharu Polski - 2015/16, 2017/18
Stadion: 
- Stadion Miejski Chojniczanka 1930
- pojemność - 3500 miejsc 
- oświetlenie - zainstalowane
- boisko - 100 m x 68 m   

Bramkarze: Radosław Janukiewicz (84), Grzegorz Wnuk (94).
Obrońcy: Tomasz Boczek (90), Deleu (84), Rafał Kobryń (99), Krzysztof Korczyc (01), Seweryn Michalski (94), Dominik Piechowski (00), Przemysław Pietruszka (84), Jacek Podgórski (96), Kamil Sylwestrzak (88), Hubert Wołąkiewicz (85).
Pomocnicy: Krzysztof Danielewicz (91), Tomasz Foszmańczyk (86), Karol Gardzielewicz (99), Dawid Kamiński (95), Oskar Paprzycki (98), Damian Piotrowski (87), Tomasz Prusaczyk (9), Miłosz Przybecki (91), Paweł Zawistowski (84), Wojciech Trochim (89), Serhiy Pylypchuk (84).
Napastnicy: Emil Drozdowicz (86), Maciej Górski (90), Tomasz Mikołajczak (87), Janusz Surdykowski (86). 
Trener: Przemysław Cecherz.     

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#