POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest27.05.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Najlepsza seria od wielu lat. Szansa na 10. zwycięstwo z rzędu

14.10.2018 Autor: ŁJ Źródło: własne


Nie wszystkie tabele lig, w których rywalizowały rezerwy Chrobrego Głogów są zarchiwizowane, ale te z minionych kilkunastu lat tak. Na ich podstawie można stwierdzić, że drugi zespół z tego sezonu dysponuje najlepszą serią na przestrzeni ostatnich szesnastu lat, a składa się na nią dziewięć zwycięstw z rzędu. Szansa na dziesiąte w niedzielę. 

W rundzie jesiennej sezonu 2009/10 drugi Chrobry miał osiem meczów z rzędu bez straty punktu. Przegrał dopiero w tym dziewiątym, ulegając wtedy Górnikowi II Polkowice 2:3. Teraz to dziewiąte spotkanie wygrał - 2:0 ze Spartą Grębocice. Wtedy rywalizował w klasie okręgowej, obecnie jest poziom wyżej, w 4 Lidze, i to też działa na jego korzyść. Przede wszystkim w tamtej "legnickiej okręgówce" taka seria przyczyniła się do awansu drużyny. Teraz do tego awansu jeszcze daleka i kręta droga, nikt nawet o nim nie mówi, ale nieco nowy projekt i pomysł na rezerwy, z najlepszymi juniorami, młodzieżą docenioną kontraktami, absolwentami SMS Chrobry i pierwszoligowcami, zdaje egzamin.
- To projekt z zespołem mającym funkcjonować odrębnie, profesjonalnie. Wiadomo, że to musi być skorelowane z pierwszą drużyną, juniorami, ale to osobna grupa ćwiczebna. Gdy dojdą do tej niej najzdolniejsi juniorzy, to może być fajny zespół - mówił przed startem rozgrywek trener Jakub Wolny. 
I, jak się okazuje, wiedział, co mówi. Młodzież daje radę i wyraźnie ma wsparcie od piłkarzy z pierwszej drużyny. W ostatnim meczu Paul Filipowicz zdobył dwie bramki, we wcześniejszym mocno chciał o sobie przypomnieć Marek Wasiluk, też strzelił, by po tygodniu przyczynić się do wygranej Chrobrego już w Fortuna 1 Liga z Garbarnią Kraków. 
 

Drugi Chrobry Jakuba Wolnego nie przegrał, jest liderem ligi i zarazem jedynym ligowcem począwszy od szczebla centralnego do czwartoligowego poziomu z taką serią. Wiadomo, im niżej, tym teoretycznie łatwiej o takie osiągi, lecz inni nie wytrzymują tempa, a Chrobry na razie nie zwalnia. Jeszcze do ostatniego weekendu osiem wygranych z rzędu miał Górnik Wałbrzych jako przedstawiciel wschodniej części 4 Ligi, lecz przerwał to remisem z Orłem Prusice. Został Chrobry. 

Wspomniany Orzeł Prusice to pod względem tabeli drużyna zbliżona do Karkonoszy Jelenia Góra, które w niedzielę zmierzą się z pomarańczowo-czarnymi. Obie ekipy są w czubie. Karkonosze zajmują piątą pozycję i patrząc od tej strony powinny być jednym z bardziej wymagających przeciwników dla rozpędzonych głogowian. Mecz Chrobry II - Karkonosze w niedzielę o godz. 11.00 na drugiej płycie w Głogowie.


Niedziela, 14 października
11.00 Chrobry II Głogów - Karkonosze Jelenia Góra (4 Liga)
Głogów, II płyta

Tagi

chrobry2    rezerwy   

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#