POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest27.11.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Wolny: dobry kierunek, ale spokojnie

18.11.2018 Autor: ŁJ Źródło: własne


- Do wszystkiego podchodzimy spokojnie. To jest dopiero połowa sezonu, a piłka jest na tyle nieprzewidywalna, że mogą zdarzyć się różne rzeczy - powiedział Jakub Wolny, trener drugiej drużyny Chrobrego Głogów, która dziś cieszy się zwycięstwem w jesiennej części 4 Ligi. 

Przed sezonem, obejmujący rezerwy Jakub Wolny powiedział, że ta mieszanka - młodzieży, absolwentów Szkoły Mistrzostwa Sportowego Chrobry z zawodnikami pierwszej drużyny - może przynieść coś dobrego. Liderownie na półmetku i tylko jedna porażka na 14 spotkań to chyba nawet więcej, niż dobrze. 
- Były jakieś plany i przymiarki, ale tak naprawdę nikt nie wiedział, jak to wyjdzie - mówi szkoleniowiec. - Wyszło nieźle, poza tym jednym meczem, z AKS-em Strzegom. O tej jednej porażce decydował splot różnych okoliczności, choć przeciwnikowi nie można odbierać niczego, bo grał bardzo dobrze. W niektórych spotkaniach więcej było zawodników z pierwszej drużyny, w innych odwrotnie, a w jeszcze innych mieszanka. Cieszy to, że w momentach, w których opieraliśmy się na tych stricte z drugiego zespołu, potrafiliśmy zrobić punkty. Wielu młodych zagrało przecież przeciwko Apisowi Jędrzychowice, czyli bardzo dobrej drużynie. W tym spotkaniu, i kilku innych - ze Spartą Rudna, Spartą Grębocice czy Bobrzanymi Bolesławiec - ta młodzież pokazała, że warto na nią stawiać i że idzie to w dobrą stronę. 

- Jestem zadowolony z postępu taktycznego na każdej niwie - dodaje. - Większość zrozumiała, jaka ja to widzę i jak chciałbym grać. Czasami wychodzi to lepiej, a czasami gorzej, ale udało się poeksperymentować i niektórym zawodnikom zmienić pozycję. U niektórych wyszło to na dobre. Bardzo cieszę się z tego, że Kulchawy czy Kobiela trenują z pierwszym zespołem, a trener Grzegorz Niciński cały czas obserwuje i pyta o innych. Pomagają nam wychowankowie SMS-u Chrobry. Juwa czy Turowski czy Flis, byli też Kusy, Paszek, Zapłacki… rozegrali sporo meczów. Fajnie się wkomponowali i nie odstają. 

Mistrzostwo jesieni stawia zespół w roli faworyta do końcowego zwycięstwa, ale w Chrobrym nastroje tonują. 
Jakub Wolny: - Do wszystkiego podchodzimy spokojnie. To jest dopiero połowa sezonu, a piłka jest na tyle nieprzewidywalna, że mogą zdarzyć się różne rzeczy. Widać od początku, że każdy mocno motywuje się na mecze z nami. Początkowo dlatego, że jest mecz z Chrobrym, do czego później doszło jeszcze to, że z liderem. Zobaczymy na koniec. Po jednej rundzie ciężko dyskutować.

Tagi

chrobry2    jakub wolny    rezerwy   

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#