Dzisiaj jest24.01.2022

Repka zagrał w barwach Polski

20.11.2018 Autor: ŁJ Źródło: własne

Oskar Repka zagrał w towarzyskim meczu reprezentacji Polski U-20 z Ukrainą. Obrońca Chrobrego Głogów na boisko wszedł w 33 minucie, a Polacy wygrali 2:1.

Repka do kadry prowadzonej przez trenera Jacka Magierę został włączony w wyniku kontuzji innego zawodnika, trochę na ostatnią chwilę. W pierwszym meczu, z Portugalią (porażka 0:2), nie grał, ale już w drugim dostał dużą szansę. Już w pierwszej połowie zmienił Jakuba Bednarczyka i na boisku pozostał do końca.

Na stadionie w Bielsku-Białej o zwycięstwie Polaków przesądziły gole Dominika Steczyka i samobójczy Olega Veremienko.

Z uwagi na pobyt na zgrupowaniu reprezentacji Repka nie mógł zagrać w ostatnim meczu Fortuna 1 Liga z GKS-em Tychy. Do zespołu powróci w tym tygodniu i w sobotę powinien być brany pod uwagę przy ustalaniu składu na wyjazdowe spotkanie z Sandecją Nowy Sącz.

Polska - Ukraina 2:1 (1:1)

Bramki: Dominik Steczyk 19 k, Oleg  Veremienko samobój 70  – Denys Popov 29.

Polska: Miłosz Mleczko (67 Karol Niemczycki)  - Jakub Bednarczyk (33 Oskar Repka), Serafin Szota,  Jan Sobociński, Adam Chrzanowski (66 Kacper Kostorz), David Kopacz (89 Sebastian Strózik), Adrian Stanilewicz, Adrian Łyszczarz (66 Bartosz Slisz), Tymoteusz Puchacz, Marcel Zylla (89 Tomasz Makowski), Dominik Steczyk (80 Jakub Moder).