POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest16.06.2019
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Powoli rusza. Przygotowania innych

07.01.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


W tym tygodniu przygotowania wznawia większość pierwszoligowców, więc giełda nazwisk powinna się rozkręcać. Na razie nie ma wielkich wydarzeń. Chojniczanka Chojnice najbardziej chce przewietrzyć swoją szatnię, na listę transferową wystawiając wcześniej siedmiu bardziej doświadczonych piłkarzy, 21-letnim Juliuszem Letniowskim z Bytovii Bytów interesują się czołowe kluby Ekstraklasy, a Maksymilian Banaszewski ze Stali Mielec został wytransferowany do Arki Gdynia. My bardziej przyglądamy się temu, co u drużyn z dolnej części, bo z nimi Chrobrego czeka najważniejsza walka. 

Zamykająca tabelę Garbarnia Kraków od środka targana jest konfliktem pomiędzy członkami klubu, ale najważniejsze to naprawić sytuację sportową. Po ostatnim miejscu po jesieni zapowiedziano zmiany, lecz nie jakieś rewolucyjne. Wolną rękę otrzymało pięciu zawodników, z których sztab nie był zadowolony, póki co pojawił się jeden - Kamil Włodyka z Gryfa Wejherowo. Nowych twarzy będzie więcej, jednak ogółem w Krakowie chcą odchudzić liczącą wcześniej 28 piłkarzy kadrę. - Nie dojdzie oczywiście do tego, że pozyskamy graczy jednocześnie z trzech klubów z ekstraklasy, ale musimy myśleć o wyborze zawodnika z jednego z nich - powiedział na łamach Gazety Krakowskiej trener Garbarni Bogusław Pietrzak. 

Przedostatni w tabeli jest GKS Katowice, jednak wciąż trudno myśleć o nim jak o kandydacie do spadku, czy to pod względem finansowym czy organizacyjnym. GieKSa przygotowania zacznie dopiero w połowie stycznia, ale w planach ma m.in. obóz w Turcji. No i nie zraża się zajmowaną przez siebie pozycją. Nie dokonuje wielkich zmian (z klubu odeszło trzech piłkarzy, nie ma żadnych dymisji czy zwolnień wśród pozostałych pracowników), za to rozglądając się za transferami spogląda nawet w stronę Ekstraklasy, chcąc mieć takich zawodników/zawodnika u siebie nie w lutym, gdy kadry będą pozamykane, a jeszcze w styczniu (jeszcze w starym roku sondowano wypożyczenie Piotra Malarczyka).

Tylko jesienią piłkarze Stomilu Olsztyn w proteście odmawiali udziału w grupowych treningach, przed meczem z Bytovią Bytów (który zresztą wygrali) kibicom zaprezentowali koszulki z hasłem "mamy dość tego cyrku", a do wiadomości podano wynoszący ok. 4 miliony złotych dług klubu. Po rundzie wcale lepiej nie jest, a tarapaty wydają się być poważniejsze, bo zareagował PZPN. Stomil ukarano odjęciem trzech punktów, które zostaną zmniejszone do jednego w przypadku spłaty konkretnych zaległości (w tym przypadku chodzi o ok. 100 tysięcy złotych). 
- Jeżeli mamy grać na poziomie I ligi to musimy do 15 stycznia spłacić 100 tysięcy i nie będzie tych trzech punktów. A jeżeli nie będzie tych pieniędzy, to nam zabierają trzy punkty, a tak na prawdę po dwóch tygodniach może nie być Stomilu na piłkarskiej mapie - mówi w rozmowie ze stomil.olsztyn.pl prezes klubu Piotr Zajączkowski. 
W samej drużynie nie ma już Piotr Głowackiego i Łukasza Sołowieja, czyli ważnych dla niej postaci, jednak tego typu tarapaty Stomilu towarzyszą mu od kilku lat. A cały czas piłka nożna w Olsztynie trwa. Z drugiej strony, na horyzoncie pojawił się „poważny i tajemniczy” inwestor, choć wiadomo, że w tym momencie w środowisku jest to mocno drażliwy temat. 

Tuż przed Chrobrym są Wigry Suwałki, lecz trzeba pamiętać o ich zaległym spotkaniu. Tam na razie spokojnie. Nie poinformowano jeszcze o sparingowych planach zespołu, za to nowym zawodnikiem został Sebastian Bergier. Jesienią w Stali Mielec (jako gracz Śląska Wrocław) nie miał mocnego miejsca, został wypożyczony na drugi kraniec Polski i ma zastąpić Arona Stasiaka, którego z kolei wypożyczenie z Pogoni Szczecin skrócono. Klub celuje w 3-4 roszady, które są jednak uzależnione od możliwości rozwiązania umów z tymi, którzy nie grali więcej.

Tuż przed pomarańczowo-czarnymi, z identyczną ilością punktów, są Warta Poznań oraz Odra Opole. Warta jako jedyny pierwszoligowiec już trenuje i do tej pory - po właścicielskiej zmianie - układała się głównie organizacyjnie, zatrudniając dyrektora sportowego oraz rzecznika prasowego. Odra, która jako jeden z ośmiu ligowców w planach ma obóz w Turcji, według zapowiedzi nie chce dokonywać nerwowych ruchów. 

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#