Dzisiaj jest20.04.2019

Kontynuacja sparingowej serii

09.02.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne

Trwa dobra sparingowa seria piłkarzy Chrobrego Głogów, którzy wygrali po raz piąty z rzędu, tym razem pokonując drugie Zagłębie Lubin 2:0.

Nie był to taki sparing, jak przed rokiem, gdy w Zagłębiu mieliśmy więcej zawodników z szerokiej kadry pierwszej drużyny. Zagłębie zagrało trzecioligowym składem. W swojej lidze jest wiceliderem i potwierdziło, że tworzy zgrany, solidny team. W pierwszej połowie parokrotnie zagrażało bramce Chrobrego, a swoich szans nie wykorzystali m.in. Karol Żmijewski czy Jakub Ryś. Przy uderzeniu tego pierwszego dobrą interwencję zaliczył Mateusz Abramowicz.
Pomarańczowo-czarni mieli w tym wszystkim więcej zimnej krwi, bo na gola zamienili już pierwszą lepszą okazję. Zaczęło się od podania Mateusza Machaja, po czym o futbolówkę skutecznie z golkiperem lubinian powalczył Damian Sędziak, dzięki czemu Szymon Nowicki uderzał już na pustą bramkę. Innej szansy nie wykorzystał sam Sędziak, który po podaniu Mikołaja Lebedyńskiego przymierzał z ostrego kąta, po czym bramkarz Zagłębia wybił futbolówkę na rzut rożny.

W przerwie w Chrobrym tym razem nie wymieniono całej jedenastki, co może wskazywać na to, że skład na ligę wyraźniej się krystalizuje. Najdłużej na boisku - po 90 minut - przebywali Jarosław Ratajczak i Przemysław Stolc. Dalej w kolejności byli Mateusz Machaj, Szymon Drewniak czy Oskar Repka (po 55 minut). Ratajczak na pewno szczególnie cieszy się z tego kompletu, bo na minutę przed końcem ustalił rezultat pojedynku. To rzadkie w przypadku bocznych obrońców, ale on - po wywalczeniu piłki przez samego siebie - był w dobrym miejscu i bardzo ładnym, technicznym strzałem zza pola karnego umieścił futbolówkę w środku.
Przed tym swoje okazje miały obie strony. Po tej głogowian niewiele zabrakło Danielowi Wajsakowi, który niecelnie główkował po wrzutce Łukasza Zejdlera.

Przed Chrobrym jeszcze dwa sparingi. Najbliższy w sobotę 16 lutego w Głogowie. O godz. 13.00 pomarańczowo-czarni zmierzą się z Polonią Środa Wielkopolska.