POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest18.01.2022
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

SOB. 18.00: CHROBRY-GKS

09.03.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


Pierwszy w tym roku domowy dzień meczowy! O godz. 18.00 na stadionie przy Wita Stwosza Chrobry Głogów gra z GKS-em Jastrzębie. Cel może być tylko jeden - zwycięstwo! Punkty są bardziej niż potrzebne.

Chrobry rundę zaczął od spotkania z liderem i pod względem wyniku przegrał nieznacznie, jedynego gola tracąc w 84 minucie. Z przeciwnikiem trudniej może już się nie da, bo sporo wskazuje na to, że Raków 1 miejsca nie odda do samego końca. GKS Jastrzębie to jednak kolejny zespól ze ścisłej czołówki. Do rundy wiosennej przystąpił z 7 pozycji i pokonując na inaugurację Odrę Opole 3:1 (która z kolei dwa swoje pozostałe, tegoroczne spotkania wygrała) jeszcze ją poprawił, obecnie zamykając pierwszą piątkę.

Co jest źródłem sukcesu beniaminka? GKS może nie ma u siebie wielkiego doświadczenia i kojarzonych z najwyższymi ligami nazwisk (36 występów w Ekstraklasie ściągniętego zimą Adama Wolniewicza to najwięcej w całym zespole), ale oparcie się o osoby z regionu przekłada się na walkę, charakter i pewnie jakieś poczucie wspólnej misji. Farid Ali z Ukrainy jest jedynym obcokrajowcem, pozostali to w dużej mierze piłkarze z Jastrzębia i bliższego regionu. Takim jest najlepszy strzelec w drużynie Kamil Szymura. Urodzony w Jastrzębiu zawodnik do tej pory zdobył 6 bramek, lecz tego dorobku na razie nie poprawi, bo z powodu kartek w Głogowie nie zagra. Trudno jednak przypuszczać, by tak budowanemu GKS-owi wypadniecie ze składu jednego czy dwóch graczy robiło bardzo dużą różnicę. Przed Chrobrym na pewno ciężkie 90 minut. 

Jakie by nie było, trzeba się przełamać. Pomarańczowo-czarni są tuż nad strefą spadkową i potrzebują punktów, aby to niebezpieczeństwo próbować od siebie oddalić. Było blisko pierwszego małego kroczku w tym kierunku w Częstochowie, jednak do szczęścia i cennego remisu zabrakło kilku minut. Miejmy nadzieję, że to nie przybije drużyny, która przecież już rundę jesienną kończyła przybita kryzysem, jeszcze nie miała pełnej okazji z niego wyjść, a tu już 0:1 po stracie w końcówce.
- Znając naszą drużynę będzie odwrotnie, to wpłynie mobilizująco, bo każdy wie, że nie graliśmy źle, że w tym meczu mogliśmy więcej, że było nas na to stać - zapewniał po Rakowie kapitan Chrobrego Michał Michalec. - Pierwszy moment jest taki, że głowy są pospuszczane, ale nie jesteśmy ludźmi, którzy będą rozpamiętywać. Nie o to chodzi, Dostaliśmy gonga, po którym trzeba się podnieść.  

W Częstochowie zespół rzeczywiście pokazał, że ma się całkiem solidnie i po tym występie sporo głosów z zewnątrz jest takich, że powinno być dobrze. Teraz trzeba to pokazać na samej murawie, oby właśnie dziś.
 


Wszystkich kibiców zapraszamy na stadion. Tańsze bilety w przedsprzedaży w meczową sobotę dostępne są jeszcze do godz. 14.00 w kasach pływalni i do godz. 15.30 w STS, Empik, Kolporter oraz na www.kupbilet.pl. Przypominamy o promocji dla kobiet, ktore wchodzą za darmo lub 1 zł (dowiedz się więcej).

Wszystkie spotkania Fortuna 1 Liga możesz obstawiać na www.efortuna.pl
Kurs w Fortunie, że Chrobry pokona GKS Jastrzębie wynosi 2.65.  
 
Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.

    
 

 

O KLUBIE

Pełna nazwa: GKS 1962 Jastrzębie Spółka Akcyjna (Górniczy Klub Sportowy 1962 Jastrzębie)
Rok powstania: 1961 (2010 pod obecną nazwą)
Adres: Harcerska 14b, 44-335 Jastrzębie Zdrój
Internet: www.gksjastrzebie.com (oficj.)
Barwy: zielono-czarno-żółte
Sukcesy: 
14. miejsce w I lidze - 1988/89 
1/2 finału Pucharu Polski - 1975/76
Stadion:
- Stadion Miejski w Jastrzębiu Zdroju
- 6800 miejsc siedzących
- oświetlenie: 1700lx
- murawa 105x65m  
 
Bramkarze: Grzegorz Drazik (93), Hubert Gostomski (98).
Obrońcy: Dawid Gojny (94), Kacper Kawula (98), Dominik Kulawiak (96), Piotr Pacholski (88), Przemysław Pastuszak, Kamil Szymura (90), Adam Wolniewicz (93).
Pomocnicy: Farid Ali (92), Rafał Adamek (94), Dawid Chochulski (02), Krzysztof Gancarczyk (88), Bartosz Jaroszek (94), Oskar Mazurkiewicz (97), Szymon Kuś (01), Marek Mróz (99), Patryk Skórecki (91), Maciej Spychała (98), Dominik Szczęch (96), Damian Tront (94).
Napastnicy: Kamil Adamek (89), Kamil Jadach (90), Adam Żak (94), Łukasz Krakowczyk (98), Jakub Wróbel (93).
Trener: Jarosław Skrobacz.    

Tagi

Chrobry TV
więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Platynowy

Business Club Złoty


Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

#
#