Dzisiaj jest23.03.2019

ChG II: początek od zwycięstwa

10.03.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne

Nie było łatwo, ale efekt końcowy jest najważniejszy. Drugi Chrobry Głogów w pierwszej kolejce rundy wiosennej pokonał u siebie Victorię Ruszów 2:0 i utrzymał pozycję lidera w 4 Lidze.

Na bramki w tym spotkaniu czekaliśmy do ostatnich piętnastu minut. W 78 minucie trafił Szymon Nowicki, a w 89 minucie poprawił Konrad Kaczmarek. Sytuacji w całym meczu był znacznie więcej, a ich niewykorzystanie i opór ze strony rywali wywołały trochę niepewności, jednak drużyna w mocnym przecież składzie - bo z zawodnikami szerokiej kadry pierwszoligowego Chrobrego - potrafiła mimo tego postawić na swoim.

W sobotę 16 marca wyjazd do Prochowic. Początek spotkania z miejscową Prochowiczanką o godz. 15.00. Spośród zespołów najbardziej zagrażających Chrobremu wygrał tylko AKS Strzegom (pokonując właśnie Prochowiczankę 3:0), więc przewaga pomarańczowo-czarnych nad drugim miejscem to nadal 3 punkty, ale już nad trzecią w stawce Odrą Ścinawa wynosi 10.

CHROBRY II GŁOGÓW - VICTORIA RUSZÓW 2:0 (0:0)
1:0 Nowicki 78
2:0 Kaczmarek 89

CHROBRY II: Makuchowski - Bach, Wasiluk, Repka, Kobiela, Pawlik, Borecki, Nowicki (84 Siudak), Sędziak (60 Filipowicz), Maćkowski (40 Kulchawy), Kaczmarek.

VICTORIA: Paszek M. - Melnyk, Paszek S., Klisowski, Pirszel, Stelwach, Kopania, Piasecki (89 Jochna), Idris Ahmed, Zaręba, Kusiak.

ŻÓŁTE KARTKI: Bach - Pirszel.