POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest18.02.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Przed meczem w Chojnicach

14.03.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


Przedstawiamy najbliższego rywala Chrobrego Głogów. Jest nim Chojniczanka Chojnice, z którą mecz w sobotę o godz. 17.00 w Chojnicach. 
 

O KLUBIE

W najnowszą historię Chojniczanki Chojnice dobrze wpisuje się słowo rozwój. Jeszcze 10 lat temu walczono tam z 4 Ligą, a w dwóch poprzednich sezonach zespół po rundzie jesiennej był na czele 1 Ligi i w związku z tym nie brakowało głosów o marszu w stronę Ekstraklasy. Ostatecznie ani razu nie wyszło, choć edycja 2017/18 - z 3 miejscem na koniec - zapisała się w klubowej historii jako ta najlepsza. Poza tym w ostatnich latach zespół dwukrotnie dochodził do ćwierćfinału Pucharu Polski. Ten pęd trochę zastopowała dopiero miniona runda jesienna, już nie tak udana, jak poprzednie. 

BILANS SPOTKAŃ

Przed nami 14 mecz pomiędzy Chojniczanką a Chrobrym i bilans jest korzystniejszy dla rywali. Chojniczanka wygrała 6-krotnie. 5 meczów zakończyło się remisem, a 2 wygraną pomarańczowo-czarnych. Piłkarze Chrobrego komplet punktów zainkasowali w rundzie jesiennej, po bramkach Konrada Kaczmarka i Bartosza Machaja wygrywając 2:0, rozgrywając jeden z najlepszych w tamtym czasie pojedynków i tym samym odnosząc pierwsze zwycięstwo z tym zespołem na własnym terenie. 

FORMA

Wyniku po rundzie w klubie nie przyjęto dobrze, tym bardziej, że poprzeczka była mocno podniesiona za sprawą świetnych jesieni na miano lidera z dwóch poprzednich sezonów. Teraz drużyna na przerwę udawała się z 8 pozycji i już w trakcie z klubu płynęły sygnały, że to nie tak ma być. Przemysława Cecherza zastąpił Maciej Bartoszek, odszedł kojarzony z klubem dyrektor Maciej Chrzanowski, a po rundzie ogłoszono dość głośną listę transferową, z której takich piłkarzy, jak Deleu, Serhii Pylypchuk, Tomasz Foszmańczyk i Emil Drozdowicz ostatecznie przesunięto do rezerw. Spróbowano innego typu budowy, m.in. ściągając młodzieżowców i po dwóch wiosennych kolejkach jest mocno skrajnie. Chojniczanka Chojnice pokonała będącą wyżej w tabeli Puszczę Niepołomice 2:0, ale już z mającą za plecami Odrą Opole przegrała 0:3. 
 

O KADRZE

Pomysł na kadrę pokazują wspomniane wyżej dokonania kadrowe zimą. Odstawiono zawodników mających 35, 33, 33 i 35 lat, a zamiast tego doświadczenia postawiono na młodzież. Stąd tegoroczne debiuty 20-letniego Pawła Żyry czy jego rówieśnika - Filipa Żagla. Nie oznacza to, że Chojniczanka dysponuje najmłodszą kadrą w Fortuna 1 Lidze, ale pokazuje to zwrot w kierunku budowy tego zespołu. I nie oznacza to, że "Chojna" w ogóle tego doświadczenia nie ma, czego przykładem są takie ogniwa, jak Radosław Janukiewicz w bramce, Tomasz Mikołajczak czy Hubert Wołąkiewicz. 
 

KLUBOWE POWIĄZANIA

Na linii Chrobry-Chojniczanka jest ich najwięcej. W Chojniczance gra trzech byłych zawodników Chrobrego, w tym pochodzący z Głogowa Damian Piotrowski. Poza nim są Kamil Sylwestrzak (w Chrobrym w sezonie 2011/12) i Seweryn Michalski (2016-2018). To właśnie „Świrek” ma najlepsze statystyki, bo 4 bramki w 18 ligowych występach. W poprzednim sezonie dwie jedyne zdobył w spotkaniu z… Chrobrym. Na pewno jednak tej trójki nie zobaczymy w komplecie w sobotę. Michalski jest świeżo po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego, Sylwestrzak mimo obecności w kadrze w tym roku jeszcze nie zagrał, a Piotrowski po występie i bramce w meczu z Puszczą Niepołomice w tym ostatnim był już poza osiemnastką.  

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#