POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest29.03.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Kapitan daje zwycięstwo!

16.03.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


Po bardzo widowiskowym meczu Chrobry Głogów inkasuje kolejny komplet punktów. I to w okolicznościach, które dobrze wpisują się w atrakcyjność tego widowiska. Bramkę dającą zwycięstwo zdobył już w 90 minucie kapitan pomarańczowo-czarnych Michał Michalec. Dziś strzelali zresztą zawodnicy najdłużej będący w klubie. 

Chrobry świetnie wszedł w mecz, bo już w 4 minucie Radosław Janukiewicz musiał wyciągać piłkę z własnej bramki. Po wyjściu na czystą pozycję pokonał go otrzymujący wcześniej podanie z głębi pola Damian Sędziak. I choć gospodarze szybko odpowiedzieli - bo w 9 minucie wyrównali po rzucie rożnym za sprawą uderzającego jako ostatni Tomasza Boczka - pomarańczowo-czarni z przodu nadal sprawiali naprawdę niezłe wrażenie. Niestety, dwóch świetnych szans nie wykorzystali. W 18 minucie po dograniu Sędziaka wzdłuż bramki, piłkę na dalszym słupku przejął Mateusz Machaj, ale jego uderzenie nogą wybronił golkiper Chojniczanki. Siedem minut później Sędziak raz jeszcze stanął przed bramką, lecz i tym razem - mimo strzału - futbolówka została zatrzymana. Wcześniej po podaniu Jarosława Ratajczaka instynktownie piłkę trącił Mikołaj Lebedyński, tyle że miejscowych uratowało wybicie Huberta Wołąkiewicza. Chojniczanka tyle w ofensywie nie miała, choć potrafiła zagrozić swoimi sposobami. Choćby uderzeniem z dystansu Pawła Żyry czy w zamieszaniu z bliższej odległości Janusza Surdykowskiego, z czego miała jednak tylko kornery. Tak grający głogowianie mogli z podniesionymi głowami schodzić na przerwę.

Tyle że po tej przerwie obraz gry był trochę inny. Jeszcze w pierwszych minutach po zmianie stron Mateusz Machaj prawie pokonał Radosława Janukiewicza bezpośrednio z rzutu rożnego, ale po tym do głosu częściej i znacznie poważniej dochodzili gospodarze. Najbliżej szczęścia był Piotr Grzelczak. W pierwszym przypadku piłkę po jego strzale poza linię końcową skierował Mateusz Abramowicz, w drugim - tuż przed 80 minutą - Chrobrego uratowała poprzeczka. Szczerze trzeba przyznać, że bywało gorąco. Drużyna Grzegorza Nicińskiego i tak cennego remisu broniła bardzo zaciekle, a za wytrwałość i wcześniejszą bardzo dobrą postawę w pierwszej odsłonie została nagrodzona. Już w 90 minucie głogowianie wywalczyli rzut rożny. Do niego podszedł, wiadomo, Machaj i po jego wrzutce celnie główkował Michał Michalec. Kapitan zdobywający zwycięską bramkę w takim momencie i w takich okolicznościach - trudno o lepszy scenariusz. 

W związku ze złożonym wnioskiem o późniejszy termin meczu z Odrą Opole (z 22 marca na 3 kwietnia), który musi jeszcze zostać zaakceptowany przez PZPN, przed Chrobrym najpewniej blisko dwutygodniowa przerwa. Zakończy ją wyjazdowe spotkanie z Puszczą Niepołomice, które dopiero 29 marca. Od tamtego dnia pomarańczowo-czarni w tempie co kilka dni rozegrają trzy ważne pojedynki, nie tylko z Puszczą i Odrą, ale też walczącym o utrzymanie GKS-em Katowice.  

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#