Dzisiaj jest05.04.2020

Fortuna 1 Liga: sumujemy 24 kolejkę

17.03.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne

Po wygranej z Chojniczanką Chojnice, Chrobry Głogów przesunął się na 12 miejsce w tabeli. Różnice punktowe pozostają jednak niewielkie. Trzy punkty straty do... 6 miejsca, ale też 4 przewagi nad 16 pozycją.

Patrząc od dołu, taki kocioł zrobił się z uwagi na solidarne zwycięstwa drużyn zamykających tabelę. Pierwszy komplet punktów od połowy listopada zainkasowała Garbarnia Kraków. 1:0 z Sandecją Nowy Sącz zapewniła bramka z 76 minuty, którą zdobył Serhii Krykun. O ile jedni swoją gorszą serię przerwali, o tyle drudzy nie - Sandecja od czterech spotkań nie może trafić do siatki przeciwnika i tym trochę wyatutowała się z walki o awans.

W pojedynku dwóch GKS-ów lepszy ten z Katowic. Dwa trafienia Adriana Błąda powodują, że katowiczanie utrzymują się na powierzchni. Nadal punktuje także Stomil Olsztyn, który w spotkaniu o "6 punktów" pokonał sąsiadujące w tabeli Wigry Suwałki 2:1. Oba zespoły zamieniły się teraz miejscami i tuż nad kreską jest teraz ten z Olsztyna. Stomil po tym, jak rzutem na taśmę wygrzebał się z olbrzymich kłopotów, szybko zostawił je za sobą i wiosną jeszcze nie przegrał.
- Nie kreujmy Stomilu na niewidomych i biedaków. Jeśli kontraktuje się w krótkim odstępie grupę 8, 9 czy 10 zawodników, to znaczy, że ma się ku temu możliwości - mówił na łamach katowickisport.pl trener GKS-u Tychy, który w meczu ze Stomilem też stracił punkty, Ryszard Tarasiewicz.

3:0, 1:0 i 3:0 - to tegoroczne rezultaty ŁKS-u Łódź. Beniaminek nabrał rozpędu i podąża śladem Rakowa Częstochowa. Nawet jeśli opuści szeregi pierwszoligowców na rzecz Ekstraklasy, na zapleczu Łódź może pozostać, bo liderem w 2 Lidze jest Widzew.

24 kolejkę kończyły dwa niedzielne mecze. Raków Częstochowa - tradycyjnie - z kompletem po tym, jak pokonał 1:0 Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Tradycyjnie też w starciu Puszczy Niepołomice z Odrą Opole, bo 0:0 to szósty remis z rzędu w rywalizacji pomiędzy tymi zespołami.