Dzisiaj jest25.04.2019

ChG II: rezerwy na pierwszym planie

23.03.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne

W ten weekend pauzuje pierwszoligowy Chrobry, więc o emocje w dużej części zadba drugi zespół. W niedzielę o godz. 11.00 na drugiej płycie pomarańczowo-czarni podejmą Spartę Rudna.

W rundzie wiosennej zespół trenera Jakuba Wolnego póki co skutecznie broni pozycji lidera 4 Ligi. Drugi w tabeli AKS Strzegom ze stratą trzech punktów wygrywa, ale robią to także głogowianie, którzy na inaugurację pokonali Victorię Ruszów 2:0, a ostatnio Prochowiczankę Prochowice 1:0. Nie były to jednak łatwe przeprawy. Z ostatnią w tabeli Victorią trzeba było sporo cierpliwości, aby wykorzystać posiadaną przewagę (bramki w ostatnim kwadransie), a z Prochowiczanką musiała pokazać się obrona z będącym w dobrej dyspozycji Adamem Makuchowskim w bramce. Na trudną przeprawę zanosi się także teraz, bo widać, że hasło o sprężaniu się na lidera obowiązuje.

Rywale wiosną zdobyli o połowę mniej punktów, ale jednym z ich meczów był ten z AKS-em Strzegom. Przegrywali już 0:3, lecz koniec końców pokazali pazur potrafiąc w drugiej połowie zdobyć dwa gole. Wcześniej drużyna, którą prowadzi trener Robert Malawski, wygrała z Karkonoszami Jelenia Góra 2:1. Początek całkiem obiecujący i jeśli Sparta zdoła to utrzymać, może być wyżej niż na obecnej 10 pozycji.

W składzie Sparty możemy zobaczyć m.in. zawodników, którzy pochodzą z Głogowa lub grali w Chrobrym. Pierwszym jest urodzony tutaj Łukasz Stachów, drugim Bartłomiej Oruba, który swego czasu był bliżej kadry pierwszej drużyny. Miał w sobie to coś, co zaprowadziło go nawet do debiutu w 1 Lidze. W 2015 roku wystąpił w przegranym 2:3 spotkaniu z Wisłą Płock.