Dzisiaj jest20.11.2019

Weekendowe mecze juniorów

25.03.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne

Z dobrym bilansem zakończyły weekendowe zmagania juniorskie drużyny Chrobrego Głogów występujące w ligach wojewódzkich.

Chrobry U-19 kontynuujący zmagania w I Wojewódzkiej Lidze Juniorów (z której jesienią awans do makroregionu wywalczyła główna drużyna U-19) zremisował u siebie z Parasolem Wrocław 2:2. Wygrały zespoły mające wiosną czyste ligowe konto z I i II Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych. Najbardziej efektownie zrobił to Chrobry U-17, który pokonał na wyjeździe Górnika Polkowice 4:0. Wszystkie gole padły po przerwie, a strzelanie rozpoczął Miłosz Jóźwiak golem w 60 minucie.
- Cieszymy się ze zwycięstwa na inauguracje, tym bardziej są to punkty zdobyte na wyjeździe z niewygodnym przeciwnikiem - mówił trener Paweł Rząsa.
Komplet punktów z Wrocławia przywiózł Chrobry U-16, wygrywając z WKS-em Śląsk 4:1. Dwa trafienia zaliczył Kacper Kiernicki.

I Wojewódzka Liga Juniorów
Chrobry U-19 Głogów - Parasol Wrocław 2:2 (1:2)
Bramki (Chrobry): Marut, Filipiak.
Chrobry: Łuczak - Grzymisławski (46 Kwiecień), Marczak (46 Baranowski), Przybylski (55 Brzeziński), Bielecki, Filipiak, Glinecki (30 Grabarkiewicz), Kmera, Lewandowski (46 Moczurad), Marut, Turański.
Trener: Andrzej Kwaśnik, Grzegorz Nowak.

I Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych
Górnik Polkowice - Chrobry U-17 Głogów 0:4 (0:0)
Bramki:  Miłosz Jóźwiak 60, 89, Marcel Galas 69, Wojciech Kłakułak 75.
Chrobry:  Cieśla - Mól, Wojak (80 Chaberek), Budziński, Malczuk, Skiba, Sawicki (75 Kłakułak), Galas, Budziszewski (58 Maciejewski) , Boksiński (79 Hoffman), Jóźwiak.
Trener: Paweł Rząsa.
Paweł Rząsa o meczu: - Cieszymy się ze zwycięstwa na inauguracje, tym bardziej są to punkty zdobyte na wyjeździe z niewygodnym przeciwnikiem. Stwarzaliśmy sytuacje w pierwszej połowie, ale brakowało wykończenia. Oba zespoły były bardzo zdeterminowane, co było widać na boisku. W drugiej połowie nastąpił trudny moment, który jednak przetrwaliśmy. Cieszę się, że to my zachowaliśmy chłodne głowy i wykorzystaliśmy swoje okazje drugiej połowie.  Chciałbym pochwalić cały zespół za zaangażowanie. Teraz schodzimy szybko na ziemię, wracamy do pracy, bo w najbliższą sobotę czeka nas mecz z Miedzią Legnica, na który musimy się dobrze przygotować.