POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest27.05.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Przed meczem z Puszczą

27.03.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


W piątek o godz. 18.00 wyjazdowy mecz z Puszczą Niepołomicą. Na 2 dni przed spotkaniem szczegółowiej opisujemy rywala. 
 
 
 

O KLUBIE

Puszcza na zapleczu Ekstraklasy występuje dopiero drugi sezon z rzędu (wcześniej grała tu w 2013/14, jednak po roku spadła), więc jej największym osiągnięciem jest miejsce z poprzedniej edycji - 12. Warte jest jednak podkreślenia, że trener zespołu, Tomasz Tułacz, pracuje tam od sierpnia 2015 roku i na jego przykładzie dobrze widać efekty tej długofalowości. W tym sezonie drużyna ma szansę wyraźnie poprawić osiągnięty wcześniej wynik. Na tym etapie jest szósta, dodatkowo z Pucharu Polski odpadła dopiero teraz. Na poziomie 1/4 finału wyeliminowała ją Miedź Legnica. Klub dość przekonująco kroczy po najlepszy sezon w swojej historii. 

BILANS SPOTKAŃ

W piątek dojdzie dopiero do czwartego spotkania pomiędzy zespołami. O ile w poprzednim sezonie dwukrotnie górą był Chrobry (1:0 i 3:1), o tyle w rundzie jesiennej Puszcza wygrała w Głogowie 3:2. Wszystkie trzy bramki zdobyła w pierwszej połowie, a prawdziwy dzień konia miał Łukasz Szczepaniak. Po trzech miesiącach od momentu odejścia z Chrobrego wrócił na Wita Stwosza, chciał się pokazać, co sam otwarcie przyznawał, i doprowadziło go to do dwóch bramek oraz asysty przy golu Krzysztofa Drzazgi, dziś zawodnika Wisły Kraków. 

FORMA

Zimą Puszcza na rzecz Wisły Kraków straciła Krzysztofa Drzazgę, który z liczbą siedmiu goli nawet teraz ma drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców. Czy po tym i ogółem po jesieni, którą wyżej postawiła sobie poprzeczkę, daje radę? Od strony wyników pewnie chcieliby w Niepołomicach więcej. Domowa porażka z Chojniczanką Chojnice oraz dwa remisy, z Bytovią Bytów i Odrą Opole, to nie jest suma, która mogłaby bardziej zadowolić. Na pewno nie robi tego dorobek strzelecki. Włącznie ze spotkaniem Pucharu Polski, zespół nie zdobył bramki od czterech gier. Jeśli spojrzeć na samą ligę - od pięciu. Puszcza trzyma się wysokiej pozycji, ale Chrobry traci do niej już tylko trzy punkty, a nie jak po jesieni - całe siedem. 
 

O KADRZE

W bramce rywal Chrobrego ma reprezentanta Polski U-20 Miłosza Mleczkę. Za to w obronie najbardziej doświadczonego Piotra Stawarczyka (185 występów w Ekstraklasie). Idąc dalej, na boku pomocy możemy spodziewać się Łukasza Szczepaniaka, który w ostatnich spotkaniach gra od początku. W ataku ważną rolę odgrywa pochodzący z Dolnego Śląska (Zgorzelec) Marcin Orłowski, który - jako zawodnik Miedzi Legnica czy Chojniczanki Chojnice - grał przeciwko Chrobremu w dalszej przeszłości, nawet 11 lat temu. W derbach z 2008 roku zdobył nawet bramkę, a Miedź wygrała 2:0. Nie on jest jednak najskuteczniejszym w Puszczy, bo cztery bramki ma na koncie Hubert Tomalski, którego mamy szansę obejrzeć na drugiej stronie pomocy. 
Śladem trenera Tułacza, w Puszczy nie brakuje piłkarzy będących w niej od całych lat. Michał Mikołajczyk, Łukasz Furtak, Marcel Kotwica czy jedyny obcokrajowiec Longinus Uwakwe sięgając do pamięci są w stanie odtworzyć fakty z sezonu 2013/14, w którym Puszcza po raz pierwszy zagrała na poziomie 1 Ligi, ale od razu z niego spadła.  
 

KLUBOWE POWIĄZANIA

Wiadomo - Łukasz Szczepaniak. Jego wyżej wspomniany wyczyn z jesieni pamiętamy do teraz. W piłce nie ma czasu na sentymenty i "Szczepan" grający w Głogowie przez sześć sezonów udowodnił to wtedy dwiema bramkami oraz asystą. Tym razem uwaga na niego musi być o wiele większa. 
 

STADION

fot. puszcza-niepolomice.pl 
 

Tagi

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#