Dzisiaj jest25.04.2019

Nie idzie...

13.04.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne

Nie idzie… Chrobry Głogów przegrał z Termalicą Nieciecza 0:1 i już wiadomo, że w czwartek w Olsztynie czeka go jeden z tych meczów, o których mówi się „o życie”.

Niewiele można napisać o pierwszej połowie, bo obie strony zachowywały spokój. Grę prowadziła Termalica, ale Chrobry tyły miał bardzo szczelne i poza rzutem rożnym z 15 minuty, po którym uderzoną piłkę chwycił dobrze ustawiony Mateusz Abramowicz, nie dopuścił do innego zagrożenia. Pomarańczowo-czarni przy tej solidnej defensywie starali się też ruszyć do przodu, lecz im też ciężko było znaleźć sposób na rywali. Udało się oddać dwa strzały, zrobili to Mikołaj Lebedyński i Przemysław Stolc, lecz po żadnym z nich piłka nie zmierzała w światło bramki. Po pierwszych 45 minutach mieliśmy więc oddający przebieg spotkania bezbramkowy remis.

Po zmianie stron okazji było więcej. Zaczęło się od gości. W 50 minucie na strzał z rzutu wolnego mimo ostrego kąta zdecydował się Florin Purece, a Mateusz Abramowicz wybił piłkę na rzut rożny. Chrobry może żałować sytuacji z 63 minuty, kiedy po dograniu Przemysława Stolca z prawej strony i zgraniu Mikołaja Lebedyńskiego futbolówkę przy nodze miał będącej w dobrej pozycji Bartosz Machaj. Uderzył mocno, jednak zwycięsko z tego wyszedł przerzucający piłkę ponad poprzeczką Łukasz Budziłek. Sześć minut później z gola cieszyli się przyjezdni. Nikt nie przeciął posłanej z prawej części piłki i z bliska na raty do środka wpakował ją Vladislavs Gutkovskis.
0:1 musiało podłamać, bo od początku wydawało się, że ten, kto strzeli, ten wygra. Chrobry jeszcze próbował, lecz już nic sobie nie stworzył. Za to zrobili to wykorzystujący odsłonięcie się Chrobrego goście, ale Roman Gergel główkował tuż obok, a w innej sytuacji interweniował Mateusz Abramowicz.

Tym meczem zespół wkracza w najbardziej intensywny okres rundy wiosennej, z dwoma meczami z zespołami, które również walczą o utrzymanie. W czwartek wyjazdowe, bardzo, ale to bardzo ważne spotkanie ze Stomilem Olsztyn, w środę 24 kwietnia o godz. 18.00 Chrobry - Garbarnia Kraków, a w niedzielę 27 kwietnia pojedynek w Mielcu ze Stalą.