Dzisiaj jest21.07.2019

Fortuna 1 Liga: cienka czerwona linia

14.04.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne

Po 28 kolejce Fortuna 1 Ligi największy młyn tego sezonu zrobił się na dole tabeli. Trzy zespoły mają po 29 punktów, trzy kolejne 30 lub 31 i wydaje się, że to pomiędzy tą szóstką rozegra się walka o utrzymanie.

Ten kocioł powstał w prosty sposób. Poza już wcześniej wytrąconą z wyścigu Garbarnią Kraków (o czym zdaje się mówić 1:5 z Chojniczanką Chojnice) dwa inne zespoły ze strefy spadkowej wygrały. Te będące tuż nad kreską nie. Wigry Suwałki w swoim meczu o życie pokonały Bytovię Bytów 4:2 i tu oczekiwany efekt przyniosła zmiana trenera, bo w taki sposób z Suwałkami przywitał się Mirosław Smyła.

Warta Poznań nie dała rady w Częstochowie (porażka 0:3), ale było blisko, aby Stomil Olsztyn poradził sobie w Opolu. Najlepszy wiosną strzelec Stomilu Szymon Sobczak doprowadził do wyrównania, lecz przy remisowym stanie nie wykorzystał jedenastki. Bohaterem mógł zostać trafiający na 1:2 w 90 minucie Plamen Krachunov, tyle że zaraz potem pechowo interweniując zdobył samobójczego gola.

Stomil po tym 2:2 zrównał się punktowo z Chrobrym. Obie strony zmierzą się ze sobą w czwartek w Olsztynie i zdecydowanie będzie tam nerwowo, bezpośrednio przed też, więc lepiej, że do tego meczu dojdzie szybciej, niż wcześniej planowano.

Chrobry jest w nieco gorszym dla siebie okresie, co tylko na moment przerwał remis w Katowicach, ale mimo tego ta sytuacje ma widoczne wyjście. Na pięciu rywali najbardziej biorących udział w wyścigu, zagra jeszcze z trzema: