Dzisiaj jest20.05.2019

Drewniak, Machaj, zwycięstwo!

18.04.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne

Ci, na których liczyło się najbardziej, zapewnili Chrobremu zwycięstwo w bardzo ważnym meczu w Olsztynie. Po bramkach Szymona Drewniaka i Mateusza Machaja pomarańczowo-czarni pokonali Stomil 2:0.

Mecz miał spore znaczenie dla obu stron i było to widać w boiskowych poczynaniach. Żadna nie szarżowała, nie ryzykowała i raczej cierpliwie czekała na swoją szansę, starając się przede wszystkim nie stracić. Z przodu więcej mieli jednak gospodarze, którzy parokrotnie uderzali na bramkę Chrobrego z kilkunastu metrów lub nawet większych odległości. Niebezpiecznie było zwłaszcza przy rzutach wolnych. W końcówce Mateusz Abramowicz chwytał piłkę po takim uderzeniu Jakuba Mosakowskiego. Pomarańczowo-czarni zagrozili raz, ale było bardzo blisko. W 23 minucie do dośrodkowanej przez Jarosława Ratajczaka futbolówki ruszyli i Łukasz Zejdler, i Piotr Skiba. Zejdler chyba nawet zdołał lekko trącić piłkę głową, lecz w porę doskakiwał do niej także bramkarz Stomilu i ostatecznie zażegnał niebezpieczeństwo.

Żywsza zrobiła się druga połowa. Początkowo nawet dochodziło do ciosu za cios. Piłka przenosiła się z jednego pola karnego pod drugie, choć dużego zagrożenia z tego jeszcze wtedy nie było. Po stronie głogowian niecelnie z dystansu przymierzył Szymon Drewniak, a Kamil Pestka, do którego piłka trafiła po rzucie rożnym, miał zbyt ostry kąt, by skierować ją w światło bramki. Zespół Grzegorza Nicińskiego zaczął zyskiwać optyczną przewagę i jak miało się okazać, nie był to przypadek. W 65 minucie można powiedzieć, że sprawy w swoje ręce wziął Szymon Drewniak, który sam ruszył na bramkę rywala i strzałem z kilkunastu metrów pokonał Piotra Skibę. Po tym, jak w tygodniu urodziło mu się dziecko z pewnością liczył na symboliczną „kołyskę” w wykonaniu zespołu, a że sam ją zapoczątkował tym trafieniem - trudno o lepszy scenariusz. Sześć minut później wynik poprawił Mateusz Machaj. Rozpoczął przechwytem ładną akcję i po podaniu od tyle co wchodzącego na boisko Rafała Maćkowskiego ją wykończył. Już wcześniej wytrącony z rytmu przeciwnik nie był w stanie się podnieść. Chrobry odniósł bardzo ważne zwycięstwo, ale walka o 1 Ligę cały czas trwa.

W kolejnym meczu Chrobry zagra u siebie z Garbarnią Kraków (środa, 24 kwietnia, godz. 18.00). W związku z tym nie można mówić o świątecznej przerwie, bo zespół otrzyma tylko dwa dni wolnego - sobotę oraz niedzielę, a treningi wznowi w świąteczny poniedziałek.