Dzisiaj jest20.05.2019

Fortuna 1 Liga: spokój, przynajmniej na chwilę

20.04.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne

Tylko Chrobry Głogów spośród drużyn najbardziej walczących o utrzymanie wygrał swój mecz, więc na krótką, wielkanocną przerwę udał się z dużym spokojem. Remisy Bytovii Bytów z liderem czy punkt Garbarni Kraków, najbliższego rywala głogowian, pokazują jednak, że piłka cały czas jest w grze, bo jeszcze nikt ani nie awansował, ani nie spadł.

Sporej rzeczy dokonała Bytovia. Jasne, nie wygrywa od września, ale strzelić liderowi z Częstochowy dwie bramki (i być jednym z czterech zespołów strzelających mu tyle lub więcej), a w efekcie zremisować to spora rzecz. Zespół trenera Adriana Stawskiego w doliczonym czasie gry miał jeszcze piłkę meczową (sytuacja sam na sam), ale remis - mimo, że już piętnasty w sezonie - jest do wzięcia. - Jeszcze nas nie pogrzebali - mówił Stawski.

Co do Rakowa, w tej edycji tylko Stal Mielec była w stanie strzelić mu trzy gole. Wcześniej, w kwietniu 2018, zrobił to Chrobry.

Blisko wygranej w Niecieczy był też GKS Katowice, lecz gol Rafała Grzelaka z 87 minuty te nadzieje pogrzebał. Po punkcie mają także Garbarnia Kraków (0:0 z Odrą Opole), Warta Poznań (0:0 z GKS-em Jastrzębie) i Wigry Suwałki (3:3 z Podbeskidziem Bielsko-Biała). Nie jest trudno wskazać spotkanie, w którym działo się najwięcej. Górale przez większość meczu grali w dziesięciu (i w osłabieniu wyszli na 3:2), a decydującą o remisie bramkę stracili już w 90 minucie. Wigry, choć musiały szybko anulować ze względów formalnych transfer Geoffrey'a Malfleury'ego, i bez tego wsparcia sobie radzą, punktując w drugim kolejnym występie.

Po 29 kolejkach Chrobry jest na 12 miejscu z trzypunktową przewagą nad strefą spadkową, którą otwiera Bytovia. Za Bytovią znalazł się Stomil i czarno na białym widać, ile znaczyło czwartkowe zwycięstwo w Olsztynie. Kolejne mecze w środę.