POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest27.05.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Przed meczem z Garbarnią

23.04.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


Kilka faktów o rywalu przed środowym meczem. O godz. 18.00 Chrobry Głogów - Garbarnia Kraków. 
 
 
 

O KLUBIE

Garbarnia, mimo że jest trzecią piłkarską siłą w Krakowie, może z dumą mówić o swojej historii. Już przed wojną sięgała po tytuły mistrza i wicemistrza Polski. Gorzej wiodło jej się po wojnie, bo doszło nawet do tego, że klubowi wyburzono stadion i w ten sposób zupełnie go pozostawiono. Jego awans do 1 Ligi w ubiegłym roku był powrotem na ten poziom po 44 latach i pokazuje upór związanych z nim osób. 

BILANS SPOTKAŃ

Pierwszy i jedyny jak na razie mecz odbył się jesienią w Krakowie. Chrobry w tamtym okresie był w dobrej dyspozycji i potwierdził to w spotkaniu z Garbarnią, które wygrał 1:0 po samobójczym trafieniu Michała Czekaja, choć początkowo wydawało się, że jako ostatni trafił również walczący o piłkę Marek Wasiluk. Na pewno jednak do błędu Czekaja mocno się przysłużył. 


FORMA

Garbarnia zamyka ligową tabelę i tak samo było po 19 kolejkach, a bardzo podobnie po 9 seriach. Forma jest przez to czytelna, ale o ile ta drużyna nie była w stanie na dłużej złapać dobrej dyspozycji (w serii najwyżej dwa spotkania bez porażki), o tyle potrafi kąsać i właściwie nie wiadomo, w którym momencie jest w stanie to zrobić. Jesienią pokonała ŁKS 3:2, a z Rakowem zremisowała 1:1. W tym roku wygrała tylko raz, ale na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz. Wszyscy wymienieni rywale to ścisła czołówka, lecz zespół punktuje - choć oczywiście nieregularnie - także z tymi niżej notowanymi, ostatnio z Odrą Opole było 0:0. 

O KADRZE

W przypadku budowania kadry Garbarnia ma swoją określoną tożsamość. Duża część zawodników konkretnie z tym klubem, miastem bądź regionem związana jest bardzo długo. Rekordzista - obrońca Krzysztof Kalemba właśnie kończy czternasty z rzędu sezon w tych barwach. Trochę zmieniono ten stan zimą, być może sądząc że pod tym względem to już bliżej maksa, ściągając grających w podstawie Kamila Słomę z Pogoni Szczecin, Kamila Włodykę z Gryfa Wejherowo czy pochodzącego z Dolnego Śląska Macieja Firleja z Korony Kielce. Na tle kadry są to jednak bardziej wyjątki. Do pewnego momentu w ten klimat wpisywał się trener Mirosław Hajdo, w klubie będący od 2014 roku, jednak jesienią zdecydowano się na zmianę, bo w październiku zastąpił go Bogusław Pietrzak. To już takie bardziej teoretyczne rozważania - ale mając w większości w określony sposób budowany skład, można oczekiwać walki takiej drużyny do samego końca, nawet gdy już będzie pozamiatane. 

KLUBOWE POWIĄZANIA

-      

Tagi

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#