Dzisiaj jest22.09.2019

3 gole, 3 punkty. Blisko celu

24.04.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne

Chrobry Głogów pewnie pokonał Garbarnię Kraków 3:0 i jest już blisko obrony 1 Ligi dla swojego miasta. Chyba kluczowa okazała się zmiana w składzie dokonana przez trenera, który tym razem dał szansę Damianowi Kowalczykowi. Mikołaj Lebedyński pozostał na ławce. Pierwszy otworzył wynik, a drugi zaliczył świetne wejście, w ciągu kilku minut strzelając na 2:0 i asystując przy trzecim golu.

Chrobry od początku posiadał lekką przewagę, ale mimo tego przeciwko Garbarni grało mu się ciężko. Początkowo uderzali Damian Kowalczyk, szansę miał też przyjmujący piłkę bliżej bramki Mateusz Machaj, ale w pierwszym przypadku Marcin Cabaj nie miał kłopotów z obroną, a w drugim Machaj został szybko powstrzymany przez rywala. Za to w 14 minucie po raz pierwszy poważniej interweniował Mateusz Abramowicz, w kierunku którego posłano futbolówkę z prawej strony. Na szczęście goście mieli z tego jedynie rzut rożny.
W 31 minucie byliśmy świadkami, ile znaczy świetne przyjęcie piłki. Z jednej na drugą stronę przerzucił ją Mateusz Machaj, jednym przyjęciem do pola karnego wpadł jego młodszy brat, a całość zamknął błyskawicznym uderzeniem Damian Kowalczyk. Od tego momentu pomarańczowo-czarni prowadzili 1:0 i do końca tej części już nic się nie zmieniło.

Druga połowa nie zaczęła się dla Chrobrego najlepiej, bo zarysowała się przewaga rywali. Pomarańczowo-czarni ten trochę trudniejszy okres przetrwali bezboleśnie, a w 61 minucie na bramkę zza pola karnego przymierzył Rafał Maćkowski. Marcin Cabaj był jednak na linii tego strzału. W 66 minucie nastąpiła wspomniana zmiana. Damiana Kowalczyka zastąpił Mikołaj Lebedyński, który już 60 sekund później trafił na 2:0 po tym, jak z boku dogrywał mu Kamil Pestka. W 71 minucie było 3:0, a kolejną dobrą akcję zainicjował Lebedyński. Wymienił się podaniami z Mateuszem Machajem, wypuszczając go na czystą pozycję. Machaj w podobnej do spotkania ze Stomilem Olsztyn okazji dokładnie wiedział co zrobić.
Tak wysokiego prowadzenia głogowianie już nie oddali, choć trzeba oddać Garbarni, że mimo beznadziejnej sytuacji walczyła do samego końca. Stąd w 90 minucie strzał Norberta Piszczka, po którym futbolówka odbiła się od poprzeczki. Chwilę później szansę z drugiej strony miał też Szymon Drewniak, również niewykorzystaną i w efekcie 3:0, które mocno przybliża Chrobrego do utrzymania.

W kolejnym meczu Chrobry Głogów zagra ze Stalą Mielec. Spotkanie 31 kolejki Fortuna 1 Ligi w niedzielę o godz. 20.00 w Mielcu.