Dzisiaj jest19.08.2019

Fortuna 1 Liga: sumujemy 30 kolejkę

25.04.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne

Na cztery kolejki przed końcem Raków Częstochowa zapewnił sobie awans do Ekstraklasy, w tym sezonie jest w "życiowej" formie i za to wszystko nalezą mu się gratulacje. Do obsadzenia pozostało jeszcze jedno premiowane miejsce, czego blisko jest ŁKS. Za to z dołu tabeli niewielu jest na tyle blisko, by odetchnąć. Środowa seria pokazała, że tam do samego końca będzie ciekawie.

Nie tylko Chrobry wykonał spory krok w kierunku utrzymania, bo w Chojnicach wygrała Warta Poznań. Losy meczu rozstrzygnęła bardzo szybko. Już po 12 minutach prowadziła 2:0 i do samego końca tego nie oddała. W końcówce pomagał jej w tym były zawodnik Chrobrego Serhiy Napolov, który zaliczył drugi występ w barwach Warty.

W Suwałkach trener Mirosław Smyła niemal całkowicie odmienił Wigry, które robią sporo w kierunku utrzymania, ale też fundują sobie kilkuodcinkowy dreszczowiec. Kilka dni wcześniej drużyna doprowadziła do 3:3 w Bielsku-Białej w 90 minucie, teraz w spotkaniu z ŁKS-em strzela na 1:0 w 87 minucie, następnie nie wykorzystuje bardzo dobrej sytuacji, a po rzucie karnym w czwartej minucie doliczonego czasu gry musi zadowolić się z 1:1. Remis z wiceliderem to jednak punkt zdobyty.

Tego potknięcia ŁKS-u nie wykorzystała Stal Mielec. Znając wynik największego rywala, tylko zremisowała w Opolu, sama musząc odrabiać jednobramkową stratę i ostatecznie, już w dziesięciu, dokonując tego w 78 minucie. Stal, z którą w niedzielę zagra Chrobry, traci do łodzian siedem punktów. Czy jeszcze powalczy z wiarą, że to ma sens? Z odpowiedzią przychodzi jej trener Artur Skowronek: - Druga połowa to jest to. Mam nadzieję, że do tego zespołu wreszcie dotarło, że w taki sposób idzie się po sukces.

Nadal trudny czas przeżywa Bytovia Bytów, która przegrała z GKS-em Jastrzębie aż 0:4.
- Jeżeli dalej tak będziemy grali, to nie mamy prawa się utrzymać - mówił zastępujący pierwszego trenera Michał Chamera.

Bytovia jest przedostatnia, co nie wygląda dobrze, ale do bezpiecznego miejsca wciąż traci tylko punkt. Tuż przed nią Stomil Olsztyn z 31 punktami. Dwunasty Chrobry ma ich 36.