Dzisiaj jest22.09.2019

Jak zespół reagował w przeszłości?

01.05.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne

W ostatnich latach nie było wiele meczów, które kończyły się podobnie wysokimi porażkami, jak ta niedzielna w Mielcu, ale takie są wpisane w piłkę nożną i nie udawało się ich całkowicie uniknąć. Prześledziliśmy kilka ostatnich, aby sprawdzić, jak zespół na nie reagował. Jego odpowiednia reakcja istotna jest teraz, bo w piątek bardzo ważne spotkanie z Wartą Poznań.

Sezon 2014/15
Chrobry Głogów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:6
W taki sposób Chrobry przeżywał zderzenie z 1 Ligą, do której powrócił po kilkunastu latach przerwy. Wskazywało to na bardzo trudny sezon, w którym ciężko będzie się utrzymać. Tydzień później głogowianie jechali do Świnoujścia i nastroje nie były najlepsze. Tym bardziej, że Flota już po 29 minutach prowadziła 2:0. Piłkarze Chrobrego zdołali się w sobie zebrać i po przerwie ruszyli do odrabiania strat. Kontakt złapał Michał Ilków-Gołąb, a w 85 minucie wyrównał Michał Michalec.

Sezon 2015/16
Zawisza Bydgoszcz - Chrobry Głogów 4:1
Puchar Polski. Chrobry nie miał szans w Bydgoszczy, wynik ratował bramką Bartosza Machaja już przy stanie 3:0, i rywalizację w PP zakończył na 1/16 finału. Kilka dni później czekały go derby z Miedzią Legnica, więc rezultat meczu z Zawiszą nie dodawał optymizmu, jednak Chrobry w Legnicy zagrał bardzo dobrze, wygrał 2:0, i dodatkowo zebrał świetne opinie, bo derby były transmitowane w telewizji. Jedną z bramek zdobył bezpośrednio z rzutu wolnego Szymon Drewniak

Tym razem liga. Zawisza nie był wtedy najlepszym w lidze zespołem, ale jednym z czołowych i mimo że Chrobrym także - jakoś znajdował sposób na rywala z Głogowa. Drugi wyjazd sezonu do Bydgoszczy kończy się taką samą porażką, by w następnej serii Chrobry odbił to sobie na Wiśle Płock, która chwilę później awansowała do Ekstraklasy. Wyjazd do Płocka zakończył się wygraną pomarańczowo-czarnych 2:0.

Więcej było porażek 0:3, które jednak - przynajmniej na pierwszy rzut oka - nie wyglądają aż tak, jak w momencie, gdy traci się cztery gole. W tym sezonie oraz w poprzednich nie zawsze udawało się po nich podnieść, ale miejmy nadzieję, że po 1:5 stanie się tak samo, jak po podobnie dotkliwych meczach z Termaliką czy Zawiszą. Przeszłość pokazuje, że po takim ciosie może towarzyszyć szczególna motywacja do odrobienia strat i zamazania śladów, więc może dobrze, że mecz z Wartą następuje szybciej niż po pełnym tygodniu czekania.