POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest29.03.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Przed meczem z Wartą

02.05.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


Przed piątkowym meczem z Wartą Poznań garść najważniejszych informacji o rywalu. 
 

O KLUBIE

Warta Poznań może być dumna z dwóch tytułów mistrza Polski, ale kibicujące jej osoby w ostatnich latach przeżywają prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Tylko w tym tysiącleciu klub piął się do góry (z 3 Ligi do 1), by niedługo potem spadać powrotnie na dół (z 1 do 3) i ponownie wspinać się po drabince (z 3 do 1). W dodatku w tym sezonie przechodził duże zawirowania i spory w strukturach klubu, ale runda wiosenna pokazuje, że się trzyma. Na teraz ma sporą szansę pozostać na zapleczu na kolejny rok. 

BILANS SPOTKAŃ

Do tej pory odbyło się 15 meczów Warty z Chrobrym, w których Chrobry wygrał sześciokrotnie przy czterech zwycięstwach Warty. Pięć spotkań kończyło się remisem, a bilans bramkowy to 19:17 z korzyścią dla głogowian. Swoje statystyki Warta poprawiła jesienią w Poznaniu, bo pomimo bramki Oskara Repki odrobiła straty i cały mecz wygrała 2:1.

FORMA

Spoglądając na same wyniki w rundzie wiosennej zespołów rywalizujących o utrzymanie, Warta robi sporo, aby pozostać w lidze, choć różnice pomiędzy takimi zespołami nie są duże i właściwie każdy robi, co może. W 10 meczach zdobyła 15 punktów, o jeden mniej od GKS-u Katowice i o dwa więcej od Chrobrego. W tabeli za tę część rozgrywek zajmuje 8 miejsce. Lekkiego rozpędu nabrała w ostatnich kolejkach, bo za nią trzy spotkania bez przegranej, w tym dwa zwycięskie - z Chojniczanką Chojnice (2:0) oraz ostatnio z Odrą Opole (2:1). Drużyna z Poznania w tym roku traciła punkty głównie z drużynami z samej góry (porażki z Rakowem, ŁKS-em i Sandecją), w pozostałych punktuje, w tym dostrzegamy podobieństwo z Chrobrym, więc należy spodziewać się zaciętego pojedynku. 

O KADRZE

Podstawowym bramkarzem Warty jest 27-letni Adrian Lis. W polu w dużej mierze możemy zobaczyć podobnych mu piłkarzy - i wiekowo, i jeśli chodzi o doświadczenie. Część zawodników z jedenastki od kilku lat reprezentuje barwy klubu z Poznania, doszła z nim do 1 Ligi, a dla jeszcze większej części piłkarzy indywidualnie jest ona najwyższym poziomem, na jakim się znaleźli, więc nic dziwnego, że za wszelką cenę starają się to utrzymać. Mający 30 występów w Ekstraklasie, grający w pomocy Artur Marciniak to jeden z wyjątków. Choć i on w Poznaniu, z bardzo krótkimi przerwami, jest od 2010 roku. O takich graczach wypowiedział się niedawno trener Petr Nemec. - Mamy w tym doświadczenie i musimy sobie radzić z presją od początku mojego pobytu w Warcie Poznań. W pierwszym sezonie walczyliśmy o utrzymanie się w II lidze, potem, choć nikt od nas tego nie oczekiwał, narzuciliśmy na siebie presję awansu do I ligi. Teraz znów chcemy się utrzymać - mówił na łamach wartapoznan.pl. A mecz z Chrobrym to kolejny z presją w tle. 
Do składu Warty po pauzie za kartki może powrócić inny podstawowy ofensywny pomocnik Michał Grobelny, więc możliwe, że szkoleniowiec zespołu dokona drobnych zmian w zwycięskim po ostatniej kolejce składzie. 

KLUBOWE POWIĄZANIA

Od tego roku piłkarzem Warty jest Serhiy Napolov. Ukraiński skrzydłowy zwłaszcza pod względem asyst miał udaną rundę jesienną w Chrobrym i celował wyżej, choć ostatecznie w lutym oficjalnie dołączył do Warty. Początkowo nie grał, bo długo trwa procedura uprawniania go do gry, dlatego w nowych barwach zadebiutował dopiero 20 kwietnia. Zagrał ostatnie minuty w dwóch kolejkach, w tej ostatniej już nie. Bardziej oczywisty wydaje się występ Jakuba Kiełba (w Chrobrym w sezonie 2014/15 - siedem występów), który w tym sezonie jest podstawowym obrońcą Warty.

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#