POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest20.09.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Wolny: nagroda za wykonaną pracę

10.05.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


Spośród lig przynajmniej na poziomie wojewódzkim, zespoły Chrobrego Głogów przed weekendową kolejką zajmują pierwsze miejsca w czterech z nich. Na siedem lig. Chrobry U-15, U-16, U-17, a także Chrobry II. Ten ostatni po 24 kolejkach przewodzi w 4 Lidze i w niedzielę zmierzy się z goniącym go AKS-em Strzegom. Już dawno spotkanie z udziałem rezerw nie miało tak dużego znaczenia, bo drużyna z pomocą piłkarzy szerokiej kadry pierwszoligowców doszła do etapu, w którym jest w stanie być na samej górze tabeli przez większą część sezonu. Czy to także już ten poziom, w którym potrafi tej góry bronić w najtrudniejszych meczach? To się dopiero okaże. 

- Od momentu zajęcia wysokiej pozycji wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że każdy mecz jest już o coś - mówi trener Chrobrego II Jakub Wolny zapytany o to, czy po młodszych zawodnikach widać, że przed nimi tak znacząca rywalizacja. - Nie ma więc ciśnienia tylko na ten. Zdajemy sobie sprawę z możliwości odskoczenia na kilka punktów od AKS-u, ale nie należy zapominać o trzecim Apisie Jędrzychowice i ogółem innych spotkaniach.

Porządkując: drugi Chrobry przez większość sezonu zajmuje pierwsze miejsce. Z nim udawał się na przerwę zimową. Przed nią pomarańczowo-czarni i ich najgroźniejszy rywal AKS Strzegom narzucili tak wysokie tempo (łącznie wygrali 24 spotkania), którego wiosną nie są w stanie utrzymać. Dlatego Chrobry już w trakcie wiosny najpierw stracił lidera, by ostatnio ponownie go odzyskać. Przed niedzielnym meczem jest wyżej z dwoma punktami przewagi, zagra u siebie (gdzie tylko raz zgubił punkty), ale z pewnością w pamięci ma porażkę w Strzegomiu 0:5. 
- Ciężko więc wskazać faworyta. Zadecyduje pewnie dyspozycja dnia, może jakieś czynniki motoryczne, fizyczne - komentuje Jakub Wolny. - AKS to przede wszystkim dużo doświadczenia, włącznie z trenerem. Nam trochę łatwej pod tym względem, że gramy z zespołami, które chwilę wcześniej rywalizowały z AKS-em. Miałem więc okazję kilkukrotnie zobaczyć go z bliska. To zawodnicy z dużymi umiejętnościami indywidualnymi, którzy tworzą drużynę mającą swój styl. Już przed ligą była wskazywana na jej faworyta i to nie jest przypadek, że jest wysoko. 

W składzie AKS-u są Marcin Morawski czy Roland Emeka, a trenerem zespołu jest Robert Bubnowicz. Spoglądając jednak na siebie - trzeba docenić, że Chrobry II w przeszłości nie był w stanie utrzymać się w 4 Lidze dłużej niż przez rok, więc sporo sezonów spędził w Klasie Okręgowej, dochodząc teraz do zupełnie innej jakości. 
Jakub Wolny: - Awans? Podchodzimy do tego bardzo spokojnie. I my, jako drużyna, i klub. Nie ma i nie będzie nerwowych ruchów. Nie ma czegoś takiego, że za wszelką cenę coś trzeba. Pierwsze miejsce traktujemy jako nagrodę za wykonaną pracę, a jak to się skończy - dopiero zobaczymy. Jeśli na innym miejscu, nikt nikomu głowy nie urwie i potraktujemy ten sezon jako bardzo dobrą naukę.

Chrobry II - AKS Strzegom w niedzielę o godz. 11.00 na drugiej płycie. 

Tagi

aks strzegom    chrobry2    jakub wolny    rezerwy   

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#