POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

SKLEP
Dzisiaj jest30.10.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

ChG II: mecz o lidera

12.05.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


To do tej pory najważniejszy mecz drugiego zespołu Chrobrego Głogów. O godz. 11.00 na drugiej płycie początek spotkania, którego stawką jest pozycja lidera 4 Ligi. Na razie zajmuje ją Chrobry, ale mając dwa punkty przewagi broni jej w pojedynku z drugim w stawce AKS-em Strzegom.

Zanosi się na bardzo zacięty mecz, bo na taki wskazuje układająca się od samego początku tabela. Chrobry i AKS to drużyny, które od startu idą łeb w łeb. Po rundzie jesiennej pierwszy był Chrobry z trzypunktową przewagą nad najgroźniejszym rywalem. W tym czasie na łącznie 28 meczów oba zespoły wygrały aż 24, czyli 85 procent skuteczności w tym, co robią. W rundzie wiosennej tempa już nie utrzymują, bo w tej części rozgrywek najlepszy jest Apis Jędrzychowice (25 punktów), ale Chrobry z AKS-em nadal prezentują się niemal tak samo. Głogowianie w 10 meczach zdobyli 21 punktów, AKS o jeden więcej. 

Chrobry na 12 domowych spotkań przegrał tylko raz, więc można mówić o atucie, ale trzeba pamiętać, że o ile na tle zdecydowanej większości rywali wypada bardzo solidnie i stabilnie, o tyle w starciach z czołówką miewa problemy. Jesienią w Strzegomiu było 5:0 dla AKS-u, w tym czasie Chrobry wygrał na wyjeździe z Apisem Jędrzychowice 4:3, ale wiosną z tym samym zespołem przegrał już 2:5. Przed pomarańczowo-czarnymi najważniejszy i pod względem stawki najtrudniejszy dotąd występ, więc szczególnie muszą się sprężyć.

- Od momentu zajęcia wysokiej pozycji wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że każdy mecz jest już o coś. Nie ma więc ciśnienia tylko na ten - powiedział trener Chrobrego II Jakub Wolny. - Nie ma też czegoś takiego, że za wszelką cenę coś trzeba. Pierwsze miejsce traktujemy jako nagrodę za wykonaną pracę, a jak to się skończy - dopiero zobaczymy.

W AKS-ie groźni powinni być doświadczeni Marcin Morawski czy Roland Emeka. Trenerem zespołu jest Robert Bubnowicz, który prowadził Górnika Wałbrzych w trakcie pamiętnej rywalizacji z Chrobrym w 3 Lidze. 


Niedziela, 12 kwietnia
11.00 Chrobry II Głogów - AKS Strzegom (4 Liga)
Głogów, II płyta

Tagi

aks strzegom    chrobry2    rezerwy   

Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#