Dzisiaj jest19.08.2019

ChG II: 4:0 z AKS-em!

12.05.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne

Rezerwy Chrobrego Głogów lepsze w meczu na szczycie. Głogowianie pokonali AKS Strzegom 4:0 i na cztery kolejki przed końcem 4 Ligi są liderem z pięciopunktową przewagą.

Od pierwszej minuty była to ciężka przeprawa dla Chrobrego. Doświadczeni rywale utrzymywali przewagę i budowali swoje akcje. Parokrotnie groźnie podchodzili pod bramkę Adama Makuchowskiego, ale w większości przypadków defensywa głogowian odpowiednio reagowała. Raz tylko golkiper Chrobrego musiał zmierzyć się w pojedynku 1 na 1, gdy na czystą poycję wychodził Roland Emeka, i zdołał to wygrać.

Pomarańczowo-czarni nie utrzymywali się dłużej przy piłce, ale ten czas o wiele lepiej potrafili spożytkować. W 23 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w wykonaniu Konrada Flisa głową wstrzelił się Konrad Kaczmarek. W 43 minucie ładną akcję prawą stronę rozkręcił Maciej Rybak, piłkę posłał wzdłuż bramki, i na wślizgu zdołał umieścić ją w środku ten, który wcześniej asystował - Konrad Flis.

Po zmianie stron szybko było 3:0, bo w 50 minucie podwyższył Konrad Flis. Zawodnicy Chrobrego byli napędzeni i dwanaście minut później czwartego gola zdobył Daniel Wajsak, który odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu wywołanym wrzutką z rzutu rożnego Wiktora Kobieli. W tej części Chrobry sprawiał znacznie pewniejsze wrażenie, więc prowadzenia - tym bardziej tak efektownego - nie mógł oddać. Tym samym zrewanżował się za jesienne 0:5 w Strzegomiu.

Po 26 kolejkach Chrobry jest pierwszy i ma pięć punktów przewagi nad drugim AKS-em. Zespół trenera Jakuba Wolnego czekają jeszcze trudne mecze z Orkanem Szczedrzykowice, Bobrzanymi Bolesławiec i Górnikiem Złotoryja. Jeśli utrzyma swoją pozycję, zagra w barażach o 3 Ligę.

CHROBRY II GŁOGÓW - AKS STRZEGOM 4:0 (2:0)
1:0 Kaczmarek 23