Dzisiaj jest19.08.2019

4x lider: rezerwy, U-17, U-16 i U-15

13.05.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne

Nie tylko rezerwy Chrobrego Głogów, ale też dwa juniorskie i jeden zespół trampkarzy utrzymują po weekendzie najwyższe miejsca w swoich ligach. Wszystkie drużyny, włącznie z rezerwami, grały teraz z rywalami będącymi tuż za nimi i na cztery spotkania na szczycie wygrały trzy.

Chrobry U-17 wygrał wyjazdowe derby z Miedzią Legnica 1:0, a zwycięską bramkę broniącą pozycję lidera zdobył w 33 minucie Łukasz Mól. Po dziewięciu meczach I Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych Chrobry jest pierwszy z punktem przewagi nad Zagłębiem Lubin.
- Jesteśmy na pierwszym miejscu w lidze, ale musimy jak najszybciej spaść na ziemię i zabrać się do dalszej pracy - komentował trener Paweł Rząsa.

Gola na wagę zwycięstwa w 88 minucie zdobył Oskar Skałecki, a jego Chrobry U-16 wygrał z Karkonoszami Jelenia Góra 2:1. W tabeli II Wojewódzkiej Ligi JM jest pierwszy i ma trzy punkty przewagi nad pokonanym teraz rywalem. Dodatkowo ma mecz mniej od Karkonoszy.

Na czele I Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy utrzymuje się też Chrobry U-15, który jednak przegrał z drugim w stawce Śląskiem Wrocław 1:5. W tym ważnym spotkaniu pomarańczowo-czarni grali od 15 minuty w dziesięciu i to miało kluczowy wpływ na dalszy przebieg. Świetne rezultaty osiągane wcześniej powodują jednak, że Chrobry pozostaje na czele. Drugi Śląsk ma dwa punkty mniej, choć także jedno rozegrane spotkanie mniej.

Wojewódzka Liga Juniorów Starszych
Górnik Polkowice - Chrobry U-19 II Głogów 3:0
Trener: Andrzej Kwaśnik, Grzegorz Nowak.

I Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych
Miedź Legnica - Chrobry U-17 Głogów 0:1 (0:1)
Bramki (Chrobry): Łukasz Mól.
Chrobry: Cieśla - Malczuk, Boksiński (84 Wojak), Budziński, Budziszewski (90 Maciejewski), Chaberek, Cieśla, Galas, Jandziak, Kłakulak (67 Jóźwiak), Mól, Sawicki (90 Skiba).
Paweł Rząsa, trener: To był trudny mecz, który oba zespoły chciały wygrać. Jestem zadowolony z postawy drużyny. Oprócz zdobytej bramki przez Łukasza Móla mieliśmy jeszcze kilka swoich sytuacji. Szkoda tej z początku drugiej połowy, bo w dobrej znalazł się Kacper Sawicki, ale bramkarz wybronił. W drugiej połowie Miedź mocno nas zaatakowała i tutaj muszę pochwalić chłopaków za mądrą i odważną grę w obronie. Zwyciężył zespół, ale indywidualnie bardzo dobry mecz rozegrali Jakub Budziński, który świetnie czytał grę, czy Łukasz Mól, bo zdobył bramkę i grał bardzo pewnie. Dobrze wyglądała również nasza linia pomocy, super pokazali się Boksiński oraz Galas. Jesteśmy na pierwszym miejscu w lidze, ale musimy jak najszybciej spaść na ziemię i zabrać się do dalszej pracy. Teraz czeka nasz mecz z Polonią Świdnica, która urywa punkty również czołówce. Musimy się dobrze przygotować i z pokorą podejść do kolejnego spotkania.

(mecz z 8 maja) Chrobry U-17 Głogów - Górnik Polkowice 2:2 (1:1)
Bramki (Chrobry): Michał Budziszewski, Adam Pisarski
Chrobry: Cieśla - Boksiński (85 Maciejewski), Malczuk, Budziński, Budziszewski (70 Górski), Chaberek (77 Wojak), Galas, Jandziak, Kłakulak (72 Skiba), Mól, Sawicki (38 Pisarski).
Trener: Paweł Rząsa.