POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest24.02.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Djurdjević trenerem Chrobrego

20.05.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


Ivan Djurdjević został nowym trenerem Chrobrego Głogów. Strony podpisały kontrakt obowiązujący przez dwa lata.

42-letni Ivan Djurdjević pochodzi z Belgradu, ale posiada też obywatelstwo polskie, bo w Polsce przebywa od ponad 10 lat. Jest młodym szkoleniowcem, który w 2013 roku, tuż po zakończeniu kariery piłkarskiej - w kraju w całości poświęconej Lechowi Poznań, był przygotowywany na szkoleniowca pierwszej drużyny. Od razu zaczął pracę w Akademii Lecha prowadząc zespół U-19, a od 2015 roku będąc trenerem zespołu rezerw Kolejorza i zajmując z nim kolejno trzecie, drugie i czwarte miejsce w rozgrywkach 3 Ligi. Przebywał też na stażach w zagranicznych klubach, m.in. w Villareal, Sportingu Lizbona, FC Basel czy Atletico Madryt. 17 maja 2018 roku został zaprezentowany jako szkoleniowiec pierwszej drużyny Lecha. Na tej funkcji pracował do listopada, a w tym czasie zespół pod jego wodzą zanotował dziewięć zwycięstw, trzy remisy i dziesięć porażek. 

Ivan Djurdjević ma bogatą karierę zawodniczą. Wstępując na pozycji obrońcy lub pomocnika, grał w klubach z rodzinnej Serbii, Hiszpanii i Portugalii. W 2007 roku trafił do Lecha i jednemu klubowi pozostawał wierny przez kilkanaście kolejnych lat, będąc ważną częścią bardzo mocnego w swojej historii Kolejorza. W Ekstraklasie rozegrał 105 spotkań, w których zdobył 4 bramki. Razem z zespołem wywalczył mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Z powodzeniem rywalizował też w rozgrywkach Pucharu UEFA / Ligi Europy, dwukrotnie dochodząc do 1/16 finału (14 meczów / 1 gol). 

Chrobry podjął rozmowy z Ivanem Djurdjeviciem w dniu ogłoszenia informacji o rozstaniu na koniec sezonu z trenerem Grzegorzem Nicińskim. Od tego momentu doszło do kilku spotkań, Ivan Djurdjević obejrzał też mecze zespołu rezerw oraz juniorów. 
 
O godz. 11.00 w klubie rozpocznie się konferencja prasowa z nowym trenerem oraz dyrektorem Zbigniewem Prejsem.  
 
 
 
 
 
 

Tagi

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#