POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest01.06.2020
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Ich ślad w historii. Dziękujemy i powodzenia!

07.06.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


W nowym sezonie w barwach Chrobrego Głogów nie zobaczymy przynajmniej dziesięciu piłkarzy. Wszyscy zawodnicy ze względu na czas i osiągnięcia zostawili po sobie większy lub mniejszy ślad w klubowej historii, ale zawsze jakiś. Część z nich w ostatnim sezonie widzieliśmy mniej na boisku, lecz nie można zapomnieć o przeszłości - awansach do kolejnych lig i obecności w bardzo dobrym dla klubu okresie. Za to wszystko serdecznie dziękujemy, życzymy powodzenia i przypominamy, jak było. 

Spośród odchodzących z Chrobrego Głogów piłkarzy najdłużej był tu Bartosz Machaj, który w pierwszym zespole debiutował jeszcze w 3 Lidze, w 2010 roku. Chwilę później, w 2011 roku, jako 18-latek, zdobył jedną z bramek w meczu, po którym drużyna awansowała poziom wyżej, ale drugiego awansu - do 1 Ligi - już bezpośrednio nie doświadczył (grając wtedy tylko w rundzie jesiennej), bo część kariery poświęcił na obecność w Miedzi Legnica i Śląsku Wrocław, próbując wykorzystać swoją szansę i okres bardzo dobrej postawy. Do Głogowa powrócił na sezon 2015/16, od tamtego momentu będąc w nim nieprzerwanie. Cały, rozdzielony czas spędzony w Chrobrym kończy na 164 występach i 20 zdobytych golach. 
 
 

Podobnie jest z drugim pochodzącym z Głogowem zawodnikiem - Konradem Kaczmarkiem, który trafił do Chrobrego jeszcze w wieku juniorskim. W pierwszym zespole zadebiutował również w 2010 roku, ale po tym miał nieco dłuższe przerwy na grę w innych klubach, choć dwukrotnie powracał do rodzinnego miasta. Stąd mniejsza liczba gier (143). Zdobył 29 bramek, jedną z tych bramek żegnając się z głogowską publicznością, bo po jego trafieniu w 90 minucie pomarańczowo-czarni zremisowali kończący sezon mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W sezonie 2018/19 był najlepszym strzelcem w Pucharze Polski, w lidze pełniąc rolę zmiennika. 
 
 

Siedem sezonów przy Wita Stwosza spędził Damian Sędziak, w jednym z nich przyczyniając się do awansu klubu do 1 Ligi. Łącznie w Chrobrym rozegrał 142 mecze, w których zdobył 19 bramek. Z pewnością byłoby tego więcej, gdyby nie poważne urazy na przestrzeni ostatnich dwóch lat. W związku z tym miniony sezon zakończył na 10 występach.
 
 

Pół roku po Damianie Sędziaku, w Chrobrym pojawił się Sławomir Janicki, który przez ten okres wystąpił w 120 spotkaniach, zarówno w drugiej, jak i w pierwszej lidze. Bardzo długo był jednym z liderów i podstawowym golkiperem zespołu. Miejsce w bramce stracił w ostatnim sezonie, który zamknął na udziale w trzech meczach. 
 
 

Krócej od tej dwójki byli inni odchodzący z klubu zawodnicy. Michał Pawlik w Chrobrym rywalizował od rundy wiosennej sezonu 2016/17. W ostatniej edycji rozgrywek rozegrał 25 meczów.
 
  

Przez dwa lata w Chrobrym był Przemysław Trytko. Znacznie częściej na boisku pojawiał się w tym pierwszym (30 / 5), bo w kolejnym między innymi ze względu na kontuzję zagrał tylko sześciu meczach. 
 
  

W Chrobrym przez okres dwóch lat, jednego roku bądź podczas jednej rundy przebywali też wypożyczeni zawodnicy: Szymon Nowicki, Jakub Bach, Kamil Pestka, Daniel Wajsak, Rafał Maćkowski i Oskar Repka. 
 
 
 
 
 
 
 
Oferta sponsora


Chrobry TVwięcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#