Dzisiaj jest21.11.2019

JUNIORZY: ostatnie mecze i baraże

10.06.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne

Dobiega końca sezon w rozgrywkach młodzieżowych. Zespoły Chrobrego Głogów rozegrały ostatnie lub przedostatnie spotkania w swoich ligach i niektóre z nich tymi występami u punkty szykują się do najważniejszego dwumeczu sezonu. W sobotę pierwsze spotkania barażowe o awans do CLJ rozegrają Chrobry U-17 i Chrobry U-15.

Drugi skład Chrobrego U-19 pokonał Polonię-Stal Świdnica 3:0 i rozgrywki w Wojewódzkiej Lidze JS skończył na trzecim miejscu.

Chrobry U-17 przegrał we Wrocławiu ze Śląskiem 0:5, w tabeli jest drugi, właśnie za Śląskiem, ale już wcześniej zapewnił sobie udział w barażach.

Bez znaczenia dla końcowych rozstrzygnięć były też pozostałe spotkania. Chrobry U-16 wygrał z Konfeksem Legnica 9:0 i tym tylko postawił kropkę przy zwycięstwie w II Wojewódzkiej Lidze JM. Z kolei również szykujący się do baraży w swojej kategorii Chrobry U-15 pokonał na wyjeździe FC Wrocław Academy 2:1. Zespół rywali w całości składał się z zawodników z CLJ (5 miejsce w lidze), posiadając w składzie reprezentanta Polski, więc pomarańczowo-czarni przed tym, co ich czeka naładowali się sporą dawką optymizmu.
- Nie spoczywamy na laurach, mamy jeszcze coś do zrobienia. Musimy powalczyć o to, o czym pragnęliśmy od dawna - mówił trener Mateusz Łupak.

Wojewódzka Liga Juniorów Starszych
Polonia-Stal Świdnica - Chrobry U-19 II Głogów 0:3 (0:0)
Bramki (Chrobry): Kordian Kruk, Piotr Kmera, Jakub Turański.
Chrobry: Bołdyn - Bełza, Kunicki (28 Szafran), Kucharski, Marczak, Glinecki (46 Kruk), Kmera, Lewandowski, Moczurad, Pawlik, Turański.
Trener: Andrzej Kwaśnik, Grzegorz Nowak.

I Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych
Śląsk Wrocław - Chrobry U-17 Głogów 5:0 (3:0)
Chrobry: Orłowski - Boksiński (46 Grabarkiewicz), Budziszewski (46 Brzeziński), Chaberek, Jóźwiak (46 Maciejewski), Kłakulak, Mól, Pisarski (57 Sawicki), Przybylski (46 Górski), Skiba, Wojak.
Trener: Paweł Rząsa.

Chrobry U-16 Głogów - Konfeks Legnica 9:0
Trener: Sebastian Górski, Krzysztof Kaliciak.

FC Wrocław Academy - Chrobry U-15 Głogów 1:2 (1:1)
Bramki (Chrobry): Oliwier Reszuta, Szymon Tłuczek.
Chrobry: Smereka - Brzezicki, Bartlewicz, Jastrzębski, Kożyczak, Łysek, Pawłowski, Reszuta, Stremecki, Tłuczek, Zarówny.
Mateusz Łupak, trener: - W pierwszej połowie czekaliśmy na ruch przeciwnika, chcieliśmy zobaczyć na co go stać i szybko straciliśmy bramkę po naszym błędzie, ale to nas nie zraziło do gry. Posiadając piłkę, staraliśmy się budować atak cierpliwie, znajdowaliśmy się częściej pod polem karnym przeciwnika, lecz niestety brakowało finalizacji. W drugiej połowie bardzo wysoko zaatakowaliśmy przeciwnika, który nie potrafił poradzić sobie w grze pod presją. Od początku do końca drugiej połowy graliśmy wysokim pressingiem i przyniosło to efekt w postaci zdobycia bramek. Słowa uznania należą się całej drużynie za poświęcenie i determinację. Po przebiegu spotkania było widać, że niczym nie odstępujemy od przeciwnika z wyższej ligi, wręcz byliśmy lepiej zdyscyplinowani i groźniejsi w ataku i obronie, co pokazuje wynik. Takie zwycięstwo, z takim przeciwnikiem bardzo nas buduje, zwłaszcza, że przed nami najważniejsze mecze w całej rundzie. Jestem dumny z postawy zawodników, lecz nie spoczywamy na laurach, mamy jeszcze coś do zrobienia. Musimy powalczyć o to, o czym pragnęliśmy od dawna.
Trener: Mateusz Łupak, Tomasz Trznadel.