POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest22.11.2019
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

To nasz sposób gry. Nie mój, tylko zespołu

07.07.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


Za Chrobrym Głogów trzy mecze sparingowe. Zanim przyjdzie liga rozegra jeszcze trzy, więc na półmetku przygotowań można wyciągnąć pierwsze wnioski. Częściowo już widać, jakiego Chrobrego - przynajmniej momentami - się spodziewać, grającego w ustawieniu 3 - 5 - 2, w ataku pozcyjnym, budującego swoje akcje od własnej bramki. Potwierdza to też trener Ivan Djurdjević. - Chcę wykorzystać maksymalny potencjał piłkarzy, a w tym przypadku uważam, że maksymalny wychodzi, kiedy gramy piłką - odpowiada głogowski szkoleniowiec. 

Nie od razu było to widoczne, bo w pierwszym sparingu z Widzewem Łódź - mimo dwóch zdobytych goli - Chrobry z przodu nie był aż tak wyraźny. W przeciwieństwie do tego, co na tyłach. Stracił trzy bramki, ale wszystkie po rzutach karnych, większość prób łodzian skutecznie rozbijając zanim realnymi zagrożeniami mogły się stać. 
- Teraz skupialiśmy się głównie nad obroną, jak przesuwać, jak to ma działać między nami. Co do ofensywy, wszystko ma swój czas - mówił wtedy Łukasz Góra.

I rzeczywiście, w kolejnym teście z Elaną Toruń pomarańczowo-czarni do solidnej defensywy dołożyli kontrolowanie, utrzymywanie się przy piłce i bramkowe sytuacje, dlatego wygrali 3:0. W jeszcze kolejnym, z Reprezentacją AFE (1:1), było to chyba najbardziej widoczne. Mowa o pierwszej połowie, podczas której bramka nie padła, ale zespół trenera Djurdjevicia potrafił wymienić dziesiątki podań w ten sposób dochodząc do kilku sytuacji i pod względem utrzymywania się przy piłce dominował mając przecież za rywali piłkarzy z kraju, w którym tak się gra. 
- Mamy takich zawodników, którzy lubią grać piłką - uważa trener Ivan Djurdjević. - Ja nie jestem szkoleniowcem, który ma swój model. Chcę jednak grać w piłkę i mam do tego piłkarzy. Nie będę ich zmuszał do swojej wizji, tylko dostosowywał się do tych osób, które mamy. Chcę wykorzystać ich maksymalny potencjał, a w tym przypadku uważam, że maksymalny wychodzi, kiedy gramy piłką. Dobrze się w tym czują. To jest nasz sposób grania. Nie mój, tylko zespołu. Na podstawie naszej współpracy wybraliśmy ten model, bo nam odpowiada, i będziemy szli w tym kierunku. 

Nowość to gra trójką w obronie, co uchodzi za trudny wariant.  
- Dla nas nie jest ważny system, tylko zachowania w nim - dodaje trener Chrobrego. - Zawodnicy pewnie grali w różnych ustawieniach. Dobrze się do tego dostosowali. To oni wskazują nam kierunek. Za nami już trzy sparingi i gdyby wyglądało to źle, to pewnie nad niektórymi rzeczami byśmy się zastanowili. Jeżeli będzie potrzeba, pewne rzeczy będziemy zmieniać, ale na razie wygląda to dobrze i będziemy szli w tym kierunku. Pracujemy dalej.  

Okazja do pracy nad nowym ustawieniem jeszcze przez trzy tygodnie i podczas trzech sparingów, w środę w Głogowie z Mieszkiem Gniezno, później z Hapoelem Tel Awiw i z Kotwicą Kołobrzeg. Po tych próbach prawdziwy sprawdzian, czyli zaczynająca się od meczu z Olimpią Grudziądz w dniu 27 lipca liga.  

Tagi

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#