POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest13.12.2019
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Przed próbą generalną. Ostatni test

18.07.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


Ostatni sparing lub - jak kto woli - próba generalna przed ligą. Na siedem dni przed inauguracją Fortuna 1 Ligi Chrobry Głogów zagra towarzysko z Kotwicą Kołobrzeg. Końcowy przedsezonowy sparing w piątek o godz. 17.00 w Opalenicy.

Chrobry wraca do Opalenicy po niemal miesiącu, bo 29 czerwca zagrał tam z Widzewem Łódź i przegrał 2:3. Bramki zdobyli Marek Wasiluk oraz testowany wtedy Marcel Ziemann, ale sami piłkarze potwierdzali, że na początku bardziej skupiali się na defensywie (wszystkie stracone gole to efekt rzutów karnych) i z przodu nie mieli wielu sytuacji. Do zespołu stopniowo dochodzili jednak nowi gracze, formalnie zrobił to Ziemann, Gerard Artigas, a ostatnio Michał Szromnik. Zmieniał się też styl drużyny, która zachowała dobrą postawę w obronie, a przy niej stwarzała coraz więcej sytuacji  i ogółem przestawiała się na widowiskowe, choć trudne ustawienie 3 - 5 - 2. Wygrała więc z Elaną Toruń 3:0, z Reprezentacją AFE zremisowała 1:1, pokonała Mieszko Gniezno 1:0, przed kilkoma dniami przegrywając z uznanym Hapoelem Tel Awiw 1:3. Nawet w tym ostatnim występie pomarańczowo-czarni potrafili wypracować kilka dobrych okazji. Dobrze prezentują się też piłkarze przesunięci z juniorów i rezerw, odgrywając w nim coraz większą rolę z grą po 45 minut i więcej oraz asystami. Z tymi wszystkimi zmianami, wnioskami oraz doświadczeniami Chrobry przystąpi do ostatniego sprawdzianu, dodatkowo z powracającym po kontuzji Mateuszem Machajem. Lider zespołu od momentu zakończenia sezonu zagra w nim po raz pierwszy.

Trener Ivan Djurdjević z pewnością wykona kolejne przymiarki do składu na ligę, bo widoczne miały już miejsce w środę. Wtedy na boisku pokazała się węższa grupa piłkarzy, spośród których spora część grała przez pełne 90 minut. 
- Sparing z Hapoelem dał nam dużo odpowiedzi - mówił trener. Przekonamy się, czy na bazie tych odpowiedzi zobaczymy coś jeszcze innego. 

Kotwica Kołobrzeg to czwarta drużyna 3 Ligi w poprzednim sezonie. Od startu przygotowań do nowych rozgrywek rozegrała cztery sparingi:
- z ŁKS-em Łódź 0:3
- z Błękitnymi Stargard Szczeciński 1:0
- z Kotwicą Kórnik 4:0
- ze Stilonem Gorzów 7:1

Dwa ostatnie spotkania odbyły się podczas zgrupowania, które Kotwica przeprowadza w Opalenicy. W przebywającym tam składzie ma zawodników, których obecność może powodować, że będzie się ją stawiać w roli drużyny mogącej powalczyć o najwyższe miejsca. To m.in. Dawid Retlewski (a może przede wszystkim, bo to autor... 30 ligowych goli w minionym sezonie), Daniel Chyła, Sebastian Deja, Marcin Trojanowski czy Michał Ciarkowski, którzy w przeszłości mieli do czynienia ze znacznie wyższym poziomem od 3 Ligi. Piątek, 19 lipca
17.00 mecz sparingowy Kotwica Kołobrzeg - Chrobry Głogów
Opalenica

Tagi

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#