POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest06.12.2019
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Wasiluk: dobry kierunek, ale to musi potrwać

20.07.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


- Jesteśmy na dobrej drodze, ale ta budowa to proces, który powinien trwać dłużej i musimy to pielęgnować - powiedział na zakończenie serii sparingów, na tydzień przed startem ligi, obrońca Chrobrego Głogów Marek Wasiluk.

Nie tylko za zespołem, ale też za samym Markiem Wasilukiem trudny sezon, bo w rundzie wiosennej grał w rezerwach. Wraz ze startem przygotowań doświadczony obrońca został przywrócony do pierwszego składu i pozytywnie daje o sobie znać. Nawet w piątek, w spotkaniu z Kotwicą Kołobrzeg, miał udział przy drugim golu.
- Cały czas robiłem swoje - mówi o tamtym okresie. - Decyzje nie zależały ode mnie. Czy grałem w rezerwach czy w sparingach, chciałem i chcę coś tej drużynie dawać. Na tym polega moja praca.

Mając na uwadze jego doświadczenie i wiele lat spędzonych w Ekstraklasie, spytaliśmy o odczucia po tych kilku tygodniach. Jest nowy trener, nowa kadra, nowy styl, a kto, jak nie Wasiluk może wyciągnąć z tego najlepsze wnioski?
- Widać, że drużyna super załapała to, co trener przekazał i chce budować - odpowiada. - Wiadomo jednak, że to proces, który będzie trochę trwać. Nie da się wszystkiego przyswoić w miesiąc czasu, ale widać, że wszyscy są dużymi optymistami. Każdy przychodzi na trening z taką dużą dawką energii i myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Nawet pomimo tego, że kadra jest mniej liczna i jest w niej sporo chłopaków młodych, co jest akurat super, bo tacy są potrzebni. 

Sparing z Kotwicą mógł zakończyć się wyższym wynikiem, niż 2:0, bo były jeszcze choćby dwa słupki i jedna poprzeczka. Może jednak lepiej, że jest w miarę spokojnie i nie wywołuje to przesadnego hurraoptymizmu. 
Wasiluk: - Tak trzeba do tego podejść. Cały czas pracujemy i musimy robić to tak samo. Nigdy nie wiadomo, co wydarzy się w lidze. Tyle tych okresów przygotowawczych przerobiłem, że przełożenie na ligę nie zawsze było takie, jakiego by się oczekiwało. I odwrotnie, po słabszym okresie przychodziły super mecze w lidze. W piątek będziemy trochę mądrzejsi, choć nie można podchodzić do tego na zasadzie euforii w przypadku dobrego wyniku i na zasadzie dramatu, jeśli - odpukać - noga nam się powinie. Jak wspomniałem, jesteśmy na dobrej drodze, ale ta budowa to proces, który powinien trwać dłużej i musimy to pielęgnować. 

Tagi

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#