POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest06.12.2019
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Liczby i wnioski po sparingach

22.07.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


Sześć sparingów rozegrał w okresie przygotowawczym zespół Chrobrego Głogów. Podsumujmy ten okres, który wprowadza pomarańczowo-czarnych do startującej w piątek ligi.
 

Drużyna odniosła trzy zwycięstwa, jeden mecz zremisowała, a w dwóch przegrała. Od strony bramkowej zakończyła to na bilansie 10:7. Cztery z tych goli zdobyto po stałych fragmentach (w tym dwukrotnie z rzutów karnych), resztę z akcji, więc rozkład jest mniej więcej równy. Za to większość bramek (cztery) stracono w wyniku faulów czy zagrań ręką w polu karnym. Na to trzeba uważać, choć pomijając te nieszczęsne jedenastki - defensywa Chrobrego nie pozwalała na wiele rywalom (pozostałe trzy straty to efekt dwóch gier), a i z przodu było dobrze, bo zdobywano minimum jednego gola na mecz. 

Najwięcej bramek - dwie - zdobył Mikołaj Lebedyński i tym jakby potwierdził, że z przodu można liczyć na jego doświadczenie. Przy stałych fragmentach świetnie odnajdowali się za to obrońcy, bo aż czterech z nich trafiało w ten sposób do siatki rywali. 


Strzelcy bramek
  • 2 - Lebedyński
  • 1 - Wasiluk, Ziemann, Drewniak, Ilków-Gołąb, Stolc, Michalec, Piła, Kowalczyk

 
Pod nieobecność Mateusza Machaja, który zagrał dopiero w ostatnim spotkaniu, ciężar dośrodkowywania ze stałych fragmentów wziął na siebie Szymon Drewniak. I zrobił to dobrze, bo jego dwie wrzutki zostały zamienione na bramki. Wykorzystywali je Marek Wasiluk oraz Michał Michalec. Nikt poza nim nie miał dwóch asyst, lecz blisko tego był Jarosław Ratajczak, któremu w połowie można zaliczyć wrzutkę z ostatniego występu (strzelił po niej Dominik Piła, tyle że po drodze piłka została "przecięta"). 


Asystujący
  • 2 - Drewniak
  • 1 - Ziemann, Piła, Ratajczak, Antochów

 
Warto też spojrzeć na klasyfikację kanadyjską, bo biorąc ją pod uwagę, z dobrej strony pokazał się jeden z czterech nowych piłkarzy Marcel Ziemann. Zdobył bramkę w spotkaniu z Widzewem Łódź (jeszcze wtedy przebywał w charakterze testów), skutecznie naciskając przeciwnika, a w meczu z Kotwicą Kołobrzeg bardzo dobrym podaniem uruchomił trafiającego po chwili Damiana Kowalczyka. Wahadłowi Ziemann oraz Ratajczak mają łącznie dwie asysty i po tym widać uruchomione boki pomocy. 

Jak wiadomo, w Fortuna 1 Lidze na boisku musi przebywać młodzieżowiec. Trenerzy Chrobrego zrobili przegląd własnych zasobów ludzkich, a młodzi, wprowadzeni z rezerw bądź zespołów juniorskich zawodnicy potrafili się odpłacić. Dominik Piła - bramka i asysta, Adam Antochów - asysta. 

To wszystko to liczby, z których jednak można wyciągnąć podstawowe wnioski, i nie brakuje tych nastrajających optymistycznie. Trener Ivan Djurdjević przed nim jednak przestrzega.
- Zawsze powtarzam, że krok po kroku zespół rośnie i trzeba to utrzymać, bo zbliża się liga. Powoli widać efekty tego, co chcemy, ale nie popadamy w euforię, bo nie ma żadnych powodów - mówi. 
- W piątek będziemy trochę mądrzejsi, choć nie można podchodzić do tego na zasadzie euforii w przypadku dobrego wyniku i na zasadzie dramatu, jeśli - odpukać - noga nam się powinie. Jak wspomniałem, jesteśmy na dobrej drodze, ale ta budowa to proces, który powinien trwać dłużej i musimy to pielęgnować - dodaje Marek Wasiluk.
 
Szczegółowa weryfikacja od piątku.  
 


Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#