POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest06.12.2019
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

SOB. 17.45: MIEDŹ-CHROBRY

10.08.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


53. ligowe derby! O godz. 17.45 na stadionie w Legnicy Miedź - Chrobry. Derby wracają po ponad rocznej przerwie, jak zawsze wywołują poroszenie po obu stronach, a te emocje na żywo pokaże stacja Polsat Sport Extra. 
 
Za Miedzią może przemawiać, że to spadkowicz z Ekstraklasy, który szybko po tym się otrzepał i równie szybko zamierza do niej wrócić. Cel to ponowny awans i w Legnicy głośno o nim się mówi, a podstawą są trwający przy klubie bogaty właściciel i mocna kadra z takimi nazwiskami, jak Załuska w bramce, Bartczak i Warcholak w obronie, Marquitos, Ojamaa w pomocy czy Sabala w ataku. 

Jeśli jednak mielibyśmy upatrywać w czymś minusów, to - przynajmniej na tym początkowym etapie - liczne przed sezonem zmiany kadrowe, bo kilkunastu piłkarzy odeszło i kilkunastu przyszło. W ostatnim meczu z Sandecją Nowy Sącz (Miedź wygrała 2:1) w jedenastce zagrało pięciu nowych graczy. Taki ruch często wymaga czasu, aby wszystko udało się poskładać, i może stad mniej zadowalająca 0:0 na inaugurację z Odrą Opole. Poza tym w dniach poprzedzających derby Miedź straciła swoją gwiazdę, bo do HJK Helsinki przeszedł Petteri Forsell. 

Chrobry nie jest faworytem rywalizacji i widać to po kursach sponsora ligi, bo u Fortuny kurs na wygraną głogowian wynosi ponad 7.00. W tej kolejce nikomu innemu nie daje się mniejszych szans na wygraną. Pomarańczowo-czarni nie zdobyli jeszcze punktu i nie strzelili bramki. I choć w drugim spotkaniu było już lepiej i zdecydowanie bliżej pierwszych zdobyczy, Termalica wygrała 1:0, a Chrobry poza punktami stracił też Michała Michalca, który już w pierwszej połowie ukarany został czerwoną kartką. Głogowianie do derbowej rywalizacji przystąpią więc nieco poturbowani takimi doświadczeniami, ale niekiedy takie budują zespół. 

Jeszcze przed sezonem Marek Wasiluk przestrzegał, że choć w sparingach jest dobrze, w lidze noga może się powinąć i żeby w takim przypadku nie robić z tego tragedii, bo pomysł trenera Ivana Djurdjevicia na Chrobrego to dłuższy projekt. Ostatnio mówił o tym także Jarosław Ratajczak. 
- Kibice i my sami mamy większe oczekiwania. Ale spokojnie. To projekt długofalowy i myślę, że z boku widać, że od tygodni idzie to w dobrym kierunku - powiedział. 
Czy derby w Legnicy to już czas, żeby spróbować ruszyć do przodu? Taki "kibicowski" mecz jest na pewno dobrym momentem na odbicie się, ale jednak niezwykle trudnym. 

Chrobry bardzo długo miał patent na Miedź, mimo że za każdym razem to ona była faworyzowana. Głogowianie wygrywali 2:0 czy 3:1, ale było widać, że z każdym rokiem jest coraz trudniej, bo Miedź rosła. Ostatnie zwycięstwo, z 2017 roku, to 2:1 po golu w doliczonym czasie gry, później była pierwsza od długiego czasu wygrana Miedzi i ostatnio remis. Nawet jeśli także to przemawia za rywalem, i ogółem wszystko inne, liczna grupa kibiców Chrobrego nie jechałaby do Legnicy, gdy nie wiara. Zawodnicy potwierdzają, że wierzą w projekt Djurdjevicia, a kibice w zespół. I niech ta wiara poniesie. 
 

Wszystkie spotkania Fortuna 1 Ligi możesz obstawiać na www.efortuna.pl
Kurs w Fortunie, że Chrobry wygra w Legnicy wynosi 7.70. 
 
Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.

     
 
 
 

O KLUBIE

Pełna nazwa: Miejski Klub Sportowy Miedź Legnica Spółka Akcyjna
Rok powstania: 1971
Adres: Żeglarska 5, 59-220 Legnica (klub); Orła Białego 1 (stadion)
Internet: www.miedzlegnica.eu (oficj.)
Barwy: zielono-niebiesko-czerwone
Sukcesy: 
Puchar Polski - 1991/92
15. miejsce w Ekstraklasie - 2018/19 
Stadion:
- im. Orła Białego
- 6194 miejsca

- oświetlenie 2000 lx

- murawa 105x68 m 
 
Bramkarze: Mateusz Hewelt (96), Jan Szpaderski (98), Łukasz Załuska (82). 
Obrońcy: Grzegorz Bartczak (85), Nemanja Mijuskovic (92), Bozo Musa (88), Artur Pikk (93), Michał Pojasek (98), Marcin Warcholak (89), Paweł Zieliński (90).
Pomocnicy: Aboubacar Conde (00), Krzysztof Danielewicz (91), Hubert Kisiel (00), Maciej Koziara (96), Patryk Makuch (99), Marquitos (87), Roko Mislov (88), Henrik Ojamaa (91), Jan Ostrowski (99), Adrian Purzycki (97), Maciej Śliwa (01), Mateusz Zatwarnicki (92). 
Napastnicy: Rafał Adamski (01), Hubert Antkowiak (96), Valerijs Sabala (94). 
Trener: Dominik Nowak.   

Tagi

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#