POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest06.12.2019
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Chrobry przegrywa w końcówce

10.08.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


Chrobry Głogów przegrał derby z Miedzią  Legnica 1:2. Michał Pawlik szybko dał drużynie prowadzenie, ale końcówki obu części wyraźnie należały do rywali, którzy w obu zdobywali gole.

Do tego meczu Chrobry przystąpił trochę poturbowany dwiema porażkami na start ligi, brakiem Michała Michalca (czerwona kartka w ostatnim meczu) i Mateusza Machaja, którego z gry na długie miesiące eliminuje odniesiona podczas poprzedzającego mecz treningu kontuzja. 

Mimo takich problemów to Chrobry otworzył wynik spotkania. W 13 minucie wstrzelił się Michał Pawlik po tym, jak piłkę wycofał do niego odwrócony Mikołaj Lebedyński. Pomarańczowo-czarni dość szybko więc prowadzili, ale trzeba przyznać, że to gospodarze posiadali przewagę i prowadzili grę. Głogowianie, jak się okazało, w tej części wykorzystali jedyną taką okazję będąc skutecznymi w stu procentach. Dodatkowo na tyłach długo stopowali rywali. Sam Valerijs Sabala został dwukrotnie powstrzymany przez debiutującego w bramce Michała Szromnika, który zwłaszcza w 44 minucie wykazał się świetną interwencją wybijając futbolówkę na rzut rożny. Niestety, Chrobry nie zdołał utrzymać prowadzenia. Tuż przed końcem, w doliczonym czasie, po posłaniu piłki wzdłuż bramki wyrównał Marquitos. Gol do szatni sprawił, że to legniczanie do szatni mogli udać się w nieco lepszych nastrojach. 

W drugiej połowie Miedź starała się pójść za ciosem. W 58 minucie efektownym rajdem popisał się Henrik Ojamaa, dograł do Sabali, ale ten będąc na niemal czystej pozycji fatalnie spudłował. Osiem minut później po raz kolejny dobrze interweniował Michał Szromnik, którego z dystansu starał się pokonać Krzysztof Danielewicz. W 72 minucie jedna z nielicznych okazji głogowian. Z dalszej odległości uderzał Michał Ilków-Gołąb, lecz piłka przeszła obok bramki. 
Legniczanie, podobnie jak w pierwszej części, postawili na swoim przed końcem. W 86 minucie wykonywali rzut wolny, z którego wrzutkę wykorzystał tyle co wchodzący na boisko Roko Mislov. Piłka jeszcze szczęśliwa odbiła się od zawodnika Chrobrego i wpadła do środka… Po tym ciosie pomarańczowo-czarni już się nie podnieśli. 

Następny mecz już w piątek w Głogowie. O godz. 19.00 Chrobry podejmie Puszczę Niepołomice. 

Tagi

derby    miedz legnica   

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#