POLITYKA PRYWATNOŚCI CHROBRY-GLOGOW.PL


W ramach naszego serwisu internetowego stosujemy pliki cookies.
Szczegółowe informacje dotyczące stosowania cookies dostępne są w "Polityce prywatności".

X
Herb Chrobry

chrobry głogów S.A.Strona oficjalna

Dzisiaj jest13.12.2019
facebook_glogów glogów_twitter glogów_youtube glogów_instagram glogów_mah glogów_mok

Najtrudniejsze już za drużyną?

11.08.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne


Po trzech kolejkach Chrobry Głogów na swoim koncie jeszcze nie ma punktu i spoglądając w przeszłość na tym etapie podobnie było w odleglejszym sezonie 1996/97 (ostatnim spędzonym w drugiej lidze przed kilkunastoletnią przerwą). Z drugiej strony nie trzeba sięgać aż tak daleko, by doszukać się początku z punktem bądź dwoma po trzech seriach, po którym zespół mimo wszystko piął się do góry. 

Sezon 1996/97 to już skrajny jak na razie przykład, bo drużyna rzeczywiście została wtedy w blokach. Pierwszy punkt zdobyła w czwartym meczu, ale pierwsze zwycięstwo odniosła dopiero w dziewiątym, pokonując wtedy Lechię Gdańsk 4:3. Sezon zakończyła na 16 miejscu, tuż za Lechią, z którą i jeszcze z dwiema innymi ekipami spadła poziom niżej. 

Zero punktów po trzech kolejkach rzeczywiście nie wygląda dobrze, a przeszłość pokazuje, że przytrafia się rzadko, ale to wcale nie aż tak mało w stosunku do początkowego dorobku z ostatnich lat.
- sezon 2011/12 - 2 punkty po 3 kolejkach (w nast. kol. zwycięstwo)
- sezon 2014/15 - 1 punkt po 3 kolejkach (w nast. kol. porażka)
- sezon 2016/17 - 1 punkt po 3 kolejkach (w nast. kol. porażka)
- sezon 2018/19 - 2 punkty po 3 kolejkach (w nast. kol. zwycięstwo)

To całkiem zbliżone wyniki (w dwóch przypadkach seria bez wygranej była nawet dłuższa), a za każdym razem udawało się odbić. Ten pierwszy wspomniany sezon zespół skończył zresztą na 8 pozycji, kolejne na 11, 12 i 14. Start może więc mieć wpływ na dalsze losy i przeważnie powodował konieczność walki o utrzymanie, ale trener Ivan Djurdjević przed startem ligi nie czarował.
- W tej rundzie chcemy odbudować i przebudować zespół. Nie stać nas na duże rzeczy, za to realne jest pełne zaangażowanie i chęć grania dobrej, fajnej dla kibica piłki - mówił. 

Inna sprawa, że - jak się okazuje - Chrobry trafił na szczególnie trudny początek. Beniaminek na inaugurację to nigdy nie jest brana z otwartymi rękoma sprawa, później Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Miedź Legnica, czyli mocni kandydaci do awansu zajmujący obecnie dwa pierwsze miejsca. Dodatkowo o furze szczęścia nie ma co mówić, było wręcz przeciwnie:
- W meczu z Termaliką przy remisowym stanie czerwoną kartkę otrzymuje Michał Michalec
- W meczu z Miedzią przy prowadzeniu Chrobrego gol wyrównujący pada w doliczonym czasie pierwszej połowy i został poprzedzony kontrowersją, bo - jak pokazała powtórka - chwilę przed nim piłka prawdopodobnie opuściła boisko, czego sędzia nie wychwycił

Wydaje się, że najgorsze już za Chrobrym. Przed nim mecze, w których bardziej realnie można powalczyć o przełamanie, kolejno z Puszczą Niepołomice, GKS-em Tychy czy Stomilem Olsztyn. Pech wiecznie prześladować nie będzie, bagaż doświadczeń i wniosków dość spory, a sam trener Djurdjević szukając pozytywów mówi o postępie.
- To dla nas trudna sytuacja, ale szukamy w tym pozytywów. Nasza gra wygląda coraz lepiej. Udało nam się strzelić bramkę, ale brakuje punktów i to trochę niepokoi. Przed nami jednak jeszcze wiele spotkań - powiedział zachowujący spokój po meczu z Miedzią. 

Zaczęło się od 0:5, następnie 0:1 w dziesięciu, wreszcie pierwszy gol, choć wciąż bez wygranej (1:2). Czas więc na zwycięstwo. 

Chrobry TV


więcej

Sponsorzy

100% akcji Spółki

Sponsor Premium

Partner techniczny

Business Club Złoty

Business Club Srebrny

Business Club Brązowy

Sponsorzy ligi

Przyjaciele

Patronat Medialny

Przyjaciele

#
#