Dzisiaj jest22.09.2019

Fortuna 1 Liga: po 4 kolejce

18.08.2019 Autor: ŁJ Źródło: własne

Nie jest łatwo zerkać w tabelę, gdy widzi się Chrobrego Głogów na ostatnim miejscu. Pomarańczowo-czarni do bezpiecznej pozycji tracą cztery punkty, ale to nie jest różnica, której zniwelowanie w szybkim czasie jest nierealne. Po czterech kolejkach nikt nie ma kompletu punktów, a ostatnia pokazała, że zgodnie z popularnym hasłem każdy może wygrać z każdym i nic nie jest oczywiste.

Nie odjechał Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Lidera pokonała Chojniczanka Chojnice, która szybko strzeliła i tym ustawiła sobie mecz. W trzeciej minucie prowadzenie dał jej Michal Obrotnik, ten sam, który w 61 minucie zobaczył czerwoną kartkę, ale mając 1:0 można było myśleć o obronie wyniku.

Po wcześniejszej kolejce wydawało się, że mocno odpalić może wygrywające 4:1 ze Stalą Mielec Podbeskidzie Bielsko-Biała, lecz teraz sposób na Górali na własnym terenie znalazły Wigry Suwałki. Znów przesądził jeden gol, którego zdobył Arkadiusz Najemski. Bardzo skuteczne Wigry, wcześniej po remisie w Mielcu (Stal oddała niemal 30 strzałów na bramkę, parokrotnie więcej od rywali), a teraz po tej wygranej chyba pokazują jak liga będzie się układać. Znów bardzo nieobliczalnie. W spotkaniu Chrobrego z Puszczą o zwycięstwie gości zadecydował jeden celny strzał na bramkę, w tym w Suwałkach faworyzowanemu Podbeskidziu na nic zdało się utrzymywanie przy piłce, budowanie akcji i oddawanie większej liczby uderzeń. Co nie znaczy, że w kolejnych meczach nic nie da.
- Skuteczny jest atak szybki i tak powinniśmy grać. Zakładaliśmy, że dziś będziemy mieli na to okazje i myślę, że wykorzystaliśmy je - mówił trener Wigier Adam Fedoruk.
- Będziemy rozwijać swoją filozofię gry, dalej będziemy funkcjonować jako zespół tak jak zakładamy - to natomiast wypowiedź szkoleniowca Podbeskidzia Krzysztofa Brede.

Ogółem przez weekend padło mało bramek. Tylko w trzech spotkaniach więcej niż jedna. Jedną przegrali też będący środowym rywalem Chrobrego tyszanie, choć patrząc na ten słynny już film, powinno być odwrotnie. Taka obrona Sandecji Nowy Sącz przejdzie w jakiś sposób do jej pierwszoligowej historii. Po tym zamieszaniu, a następnie po golu dla Sandecji (85 minuta), zrobiło się nerwowo i na trybuny odesłano krytykującego decyzje sędziego trenera GKS-u Ryszarda Tarasiewicza.